Rozhovory 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Je to pro mě výzva, chci pomoct týmu, říká Michal Moravčík

Jako výrazná posila dorazil tento týden na sever Čech reprezentační obránce Michal Moravčík. Pětadvacetiletý bek pomůže Litvínovu v těžkém závěru sezony, kdy se bude rozhodovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Jaké jsou jeho první dojmy?
„Beru to tak, jak to je. Udělám maximum, abych pomohl týmu a zachránili jsme tady extraligu,“ říká Moravčík na úvod. 

Jako protihodnota zamířil do Plzně jeden z klíčových obránců Vervy v probíhajícím ročníku Adam Jánošík. Na jeho místo přišel právě Moravčík, který má zkušenosti se zámořským hokejem a dvěma světovými šampionáty. 

„Určitě je to pro mě výzva. Z osobního hlediska chci podat co nejlepší výkon, abych z toho měl dobrý pocit. Hlavní je týmový výkon a my ho musíme předvést na ledě, ne tady. Jsou tady skvělí hráči, bohužel v této sezoně jim to tolik nelepí,“ tvrdí vysoký zadák původem z Klatov. 


Moravčík se tak z týmu, který se pohybuje na čele tabulky, přesunul do Litvínova, kde bude bojovat o záchranu. S motivací ale podle svých slov problém nemá. „Nikdy jsem nic nevypouštěl, nemám to v povaze. Motivací je i reprezentace, nemám důvod se tady na to vybodnout. Dobrými výkony si třeba řeknu o nominaci a sezonu si prodloužím. Půjdu do toho na maximum a snad pomůžu,“ doufá.

Trenérský tým si od něj slibuje především komplexnost: kouč Kýhos může Moravčíka využívat v přesilových hrách i oslabeních. „Musím na obou stranách hřiště odvést to své, pomoct i v útoku. Prostě být spolehlivý bek, kterého můžete nasadit do každé situace,“ pokračuje Moravčík. 

V záchranářském souboji se zřejmě bude rozhodovat mezi Litvínovem, Vítkovicemi a Pardubicemi. „Tabulku jsem upřímně nějak moc nesledoval, člověk si nechce zbytečně zaflákat hlavu. Asi si to ale rozdají tyhle tři týmy,“ uzavírá litvínovská posila. 
Zápasy - Junioři před 3 dny

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Litvínovští dorostenci dnes zaslouženě vyhráli

Litvínov - Dnešní zápas začal lepší hrou hostů, to se ale v druhé třetině změnilo a Litvínov bere body za vítězství.
Více >
Zápasy - Junioři 02.12.2022

Litvínovským juniorům se dnes nepovedlo dostat přes Spartu

Litvínov - Litvínovským hráčům dnes nepřálo štěstí a Sparta odjela s výhrou - 3:5.
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov