A-tým 22.07.2020
Autor: Ondřej Mach

A-tým dokončil další fázi testování. Podobné testy absolvují uchazeči o NHL, odhaluje trenér Országh

Hokejisté litvínovského A-týmu ve středu podstoupili druhou část předsezonního testování. Tentokrát se jednalo o testy pohybového aparátu pod vedením firmy Roman Švantner - Strength & Conditioning.
Příprava na nadcházející ročník Tipsport extraligy je v plném proudu, další část testů ve středu absolvovalo 28 litvínovských hokejistů. Realizační tým při nich spolupracoval s firmou kondičního trenéra Romana Švantnera, který s tréninkem pomáhá řadě známých sportovců. 

„S Romanem spolupracuji už skoro dvacet let, známe se strašně dlouho. Byl to můj první kondiční trenér, pracovali jsme spolu na denní bázi už v Bánské Bystrici. Máme určitý vztah, kdy on ví, co potřebuji, a vždycky odvede maximální práci,“ vysvětluje hlavní trenér Vladimír Országh. 

Podle středečního testování se bude odvíjet další příprava zúčastněných hráčů. „Až obdržíme výsledky, tak klukům budeme moct nastavit různý individuální program. Testy ukážou nedostatky nebo dobré věci, co se týče pohybových schopností. Výsledky budeme používat směrem do sezony,“ pokračuje Országh. 


„Jsem vděčný, že přijali nabídku a přijeli z Bánské Bystrice,“ říká slovenský kouč na adresu firmy svého krajana. „Testy jsou téměř totožné s tím, co absolvují uchazeči o NHL. Možná je to také trochu jiný pohled na testování našich hráčů, protože se hokej celkově posouvá.“

Spolupráci si pochvaluje i Roman Švantner, bývalý zápasník karate. „Jsem rád, že jsem dostal nabídku od takto významného klubu. Sám jsem byl překvapený, když jsem viděl, kolik hráčů z Litvínova se dostalo do NHL. Snažil jsem se navrhnout program, který bude splňovat kritéria světového hokeje,“ tvrdí. 

„Zvolili jsme takový mix testů, kde byly zastoupeny všechny pohybové schopnosti, které vnímáme jako limitující a pro hráče jsou důležité. Myslím, že hlavním cílem testování není určovat limity, ale aby hráči pochopili, že individuální příprava v rámci sezony je důležitá,“ zakončuje Švantner. 

Fotogalerie

Mládež dnes

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >