A-tým 05.08.2020
Autor: Ondřej Vlk

A-tým se vrací na led

Hráči A-týmu HC Verva Litvínov se ve středu 5. srpna vrací zpět do přípravy na novou sezonu. Jejich příprava byla přerušena ve čtvrtek 23. července vzhledem k potvrzení nákazy koronavirem COVID-19 u jednoho z hráčů A-týmu.
Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili dvoutýdenní karanténu a postupně absolvovali dva testy na přítomnost koronaviru. Kontrolní testování v úterý 4. srpna u všech potvrdilo negativní výsledky a nic tak nebrání k návratu kompletního kádru na led. Do tréninkového procesu se vrací rovněž hráč, který byl 23. července pozitivně testován na přítomnost koronaviru.

„Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra. Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní,“ uvedl Vladimír Országh, hlavní trenér A-týmu HC Verva Litvínov.

Litvínovští hráči se znovu sejdou na ledě již dnes v 17:00, kdy absolvují první trénink po skončení karantény. Vzhledem k dodržení nařízené karantény byly odloženy úvodní dva zápasy Litvínova v turnaji Generali Česká Cup, které se měly odehrát 4. a 6. srpna. K prvnímu utkání tak tým vyjede 11. srpna na ledě Karlových Varů.
Žáci před 3 dny

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >