Rozhovory 05.08.2021
Autor: Kamila Stříteská

Andrej Kudrna: Hráli jsme na tři formace, zápas byl kondičně náročný

V úvodním přípravném zápase sezony se jako první zapsal na listinu střelců Andrej Kudrna, který ve třetí minutě otevřel skóre klání. Poté se přihlásila o slovo Energie a nakonec Litvínov prohrál na karlovarské půdě 5:3. „První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít,” hodnotí utkání autor úvodní branky.

Andreji, jak byste zhodnotil první přípravné utkání sezony?

Pro většinu z nás je to první zápas po dlouhé době. Všichni jsme v plné přípravě, tudíž to určitě není krásný hokej. Na druhou stranu padlo hodně gólů, řekl bych, že se hrálo dost útočně. Myslím, že divákům se mohlo utkání líbit. Pro nás to byla výborná příprava

Myslíte si, že z vás byla cítit únava z náročných tréninků?

Podle mě je každý unavený, je to zkrátka taková část sezony. Hráli jsme na tři formace, a to víc jsme měli zápas kondičně náročný. První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít. Škoda je té druhé třetiny, kdy se těžko střídá. Když navíc hrajeme na tři pětky, tak tím spíš se stane nějaký závar a těžko se to potom dobíhá. První a třetí třetina ale vznesla dobrá kritéria.

Jak hodnotíte svou spolupráci s Matúšem Sukeľem?

S Matúšem jsem často nastupoval i během sezony, takže se známe. Víme, co od sebe můžeme čekat. Nyní to vyšlo tak, že nás trenér dal dohromady a uvidíme, jak to bude dál.

Co říkáte na mladé hráče? Tim Danielčák se hned v prvním zápase střelecky prosadil…

Pro kluky je to výborné, když si mohou zahrát takové zápasy. Myslím si, že to je také účelem přípravných zápasů, aby se mladí hráči seznámili s extraligovým hokejem. Ujali se toho velmi dobře, kluci s námi pravidelně trénují, tudíž jsou v tempu. Pokud se jim podaří dát gól, tak je to skvělé pro jejich sebevědomí.

Po dlouhé době byli na utkání přítomní také diváci. Cítil jste nějaký rozdíl?

Samozřejmě. Minulá sezona byla z tohoto hlediska velmi náročná. Lidé na stadionech chybí. Atmosféra je úplně jiná, když jsou na zápasech fanoušci a z hlediště jsou cítit nějaké emoce.

Zápasy - Junioři před 2 dny

Těsná prohra s Třincem znamená pro juniory třetí ztrátu v řadě

Litvínovští junioři se ve 32. kole utkali krátce po poledni s třineckými Oceláři. Po nedávných porážkách s Chomutovem a Havířovem se pokoušeli obrat o body soupeře ze Slezska. Bohužel stačilo 53 vyslaných střel pouze na jedinou branku, o kterou se postaral David Skuhrovec. Soupeř se trefil dvakrát a bere po bitvě tři body.
Více >
Dorost před 2 dny

Dorostenci o body bojovat nebudou. Utkání s Kladnem a Třemošnou zrušil koronavirus

Litvínovské naděje chtěly odčinit zaváhání v 6. kole nadstavby, kdy nestačily na Chomutov. Tento pátek měli Severočeši na programu mač s PZ Kladnem, následně se chystali odcestovat do Třemošné. Ani jedno klání ale neproběhne, protože v týmech byli zaznamenáni hráči s pozitivním testem na koronavirus. O nových termínech vás budeme informovat.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři i přes střeleckou převahu doma padli s Havířovem 2:3

Černožlutí junioři nesplnili očekávání a po Chomutovu padli také s Havířovem. Domácí byli zejména v první a třetí části lepším týmem. Jako první se však ujali vedení hokejisté Havířova a svůj náskok i díky využitým přesilovým hrám dokázali po celý zápas udržet. Domácí, stejně jako v minulém zápase, opět vyvinuli v posledních minutách hry velký...
Více >