Preview - Junioři 23.02.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Boj a závěrečné umístění pokračuje. Juniory čeká Havířov s Kladnem

Vedle dorostenců odehrají tento týden dva zápasy také junioři. Ti aktuálně bojují o setrvání v nejvyšší juniorské soutěži, v minitabulce jim patří 2. místo, které zaručuje bezpečí. V rámci čtvrtečního dne změří síly s Havířovem, který na Severočechy ztrácí čtyři body. V sobotu budou hájit černožluté barvy proti posledním Rytířům.

Litvínov narazil v aktuálním ročníku na Havířov dvakrát. Poprvé zavítal na slezský led koncem října, kde jako první slavili právě chemici. Cestu za třemi body zahájil Kroupa, po první siréně se k němu přidal Slavík se Stehlíkem. Na 4:0 zvýšil ve třetím dějství Hák. Čestnou trefu domácích si připsal Byčkov. Situace se však otočila na ZS Ivana Hlinky. Hosté totiž vedli už 2:0, poté rozvlnil síť litvínovský Stehlík. Slezané ale odskočili ve 45. minutě, na výhře nic nezměnil ani závěrečný zásah Baláže.

Podobnou bilanci mají černožlutí také s kladenskými Rytíři. Ty dokázali v dohrávce 1. kola porazit 4:2. Výsledek se nerodil vůbec snadno, přestože v 8. minutě pálil ostrými Slavík. Středočeši se totiž do utkání vrátili a do druhé třetiny nastupovali s jednogólovým náskokem. Díky dalšímu gólu Slavíka a dvěma brankám Danielčáka ale získali chemici plný počet bodů. V odvětě na Kladně slavili jako první hosté, Rytíři se ale radovali v každém dějství a připsali si výhru 3:1. Mimo jiné Rytíři v aktuální sezoně mají na kontě pouhá tři vítězství, jedno právě zaznamenali proti Litvínovu.

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >