Preview - Junioři 28.03.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Boj o všechno! Litvínovští junioři vyzvou v baráži Přerov

Díky zužování mládežnických soutěží čeká chemiky zlomová série, která rozhodne o setrvání mladých chemiků v nejvyšší juniorské soutěži. Na domácím ledě přivítají Přerov, který zatím nenašel ve vyřazovacích bojích přemožitele.

Zubři dokázali v Lize juniorů posbírat nejvíce bodů, v řeči čísel mluvíme o numeru 105. V základní části zaznamenali Zubři 34 výher, pouze osmkrát odjížděli jako poražení. Za vše hovoří také počet inkasovaných gólů, ten se pro změnu zastavil na 79 gólech. Ve vyřazovacích bojích Přerov nejdříve narazil na Havlíčkův Brod, sérii Zubři vyhráli 3:0 na zápasy. Stejně si počínali také proti Písku, mimo chodem vítězem západní divize Ligy juniorů a druhému nejlepšímu týmu tabulky.

Zatímco první zápas vyválčili po samostatných nájezdech, další utkání už byla pevně v režii Zubrů. K poslednímu duelu nastoupili ve středu 23. března. První gól šel na vrub Přerovu, domácí hráči Písku sice srovnali, ale poté přišlo ofenzivní tornádo a Moravané slavili výhru 8:2!

Chemici obsadili v tabulce 14. příčku, což znamená, že na rozdíl od týmu pod nimi, mohou uhájit svou extraligovou příslušnost. Naposledy změřili síly s pražskou Slavií a utkání dopadlo vítězně. Severočeši otevřeli skóre díky Jakubu Bednaříkovi. Pražané se do zápasu vrátili, ve druhé třetině slavili dvakrát. Chemici se ale zmohli na mocnou odpověď a v závěrečné třetině padly tři litvínovské góly.

První utkání odehrají Severočeši ve čtvrtek v 17:30. Odveta na přerovském ledě je naplánována na sobotu 2. dubna od 17. hodiny. Eventuální třetí zápas je na programu v pondělí 4. dubna.

Mládež včera

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Více >
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >