Rozhovory 09.12.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Chceme se vzdálit poslednímu místu, burcuje trenér Kýhos

Tři zápasy, dvě jasné výhry. Takovou bilanci má na svědomí nový kouč litvínovské Vervy Vladimír Kýhos. Před druhou reprezentační přestávkou Severočeši jednoznačně porazili kladenské Rytíře. Černožlutí předvedli famózní závěr a získali tři body.
Verva sehrála podobně jako v Mladé Boleslavi nadprůměrně produktivní třetí třetinu. Proti Středočechům se prosadila čtyřikrát. Hráčům okolo Viktora Hübla nelze upřít nasazení, které marně hledali. Například v prvním dějství vyslali na brankáře Godlu 22 střel. „Kluci hráli i před mým příchodem dobře a zvedali se,“ reagoval Kýhos na otázku, zda má na svědomí zmíněnou bojovnost. „Některé věci jsme na trénincích zdokonalili,“ hledal řešení kouč.

Někomu se může zdát, že bývalý trenér Komety musel udělat výrazné změny, aby tým nastartoval. „Systém, který tady funguje, je dobrý, potřeboval ale lehce upravit. Dnešní výsledek je důkazem, že změny byly na správných místech,“ odpověděl rozhodně trenér.

Litvínov měl sice v první třetině 22 střeleckých pokusů, ale ani jeden nedokázal proměnit. „My na tom pracujeme, ale myslím si, že je to i otázka sebevědomí,“ přemítal nad nevyužitými šancemi Kýhos. „V klucích je stále křeč z toho, jak se nevyvedl úvod sezony,“ pokračoval. „Sice jsme měli dost šancí, ale stále málo střílíme,“ řekl kriticky. „Chceme po hráčích, aby hráli jednoduchý hokej a více chodili do brány,“ nastínil aktuální strategii šéf litvínovské střídačky.

Extaligu nyní čeká desetidenní přestávka. „Budeme pracovat na zdokonalení střelby. Hráče čeká v sobotu a v neděli volno, poté se vrátíme opět do tréninkového tempa,“ okomentoval plán litvínovských hokejistů jejich trenér. „Samozřejmě zapracujeme i na fyzičce,“ dodal.
 
Postavení Vervy se po příchodu Vladimíra Kýhose rapidně zlepšilo. Severočeši opustili poslední příčku a nyní atakují elitní desítku. „Pohrozil jsem jim, že je všechny vyhodím,“ řekl se smíchem Kýhos. „My se chceme určitě nejvíc vzdálit poslednímu místu,“ pokračoval vážně. „Potřebovali jsme udělat bodovou sérii, abychom poskočili výš,“ hodnotil uplynulé zápasy staronový trenér.

Utkání s Kladnem mělo také stinnou stránku. Litvínov přestal ve druhé třetině hrát, jako by vypadl z tempa. „Myslím si, že hráči se uspokojí. Pochválili jsme je za první třetinu, což byla asi chyba,“ pojmenoval problematiku Kýhos. „Dělali jsme chyby, nabídli jsme soupeři přečíslení. Tam tedy zasáhl výborně Jaro Janus,“ složil poklonu slovenskému brankáři.

Fanoušci během týdne zaregistrovali dva návraty do sestavy. Na soupisce se objevila jména Lukáše Kašpara a Karla Kubáta. „Kašpar nastoupil za zraněného Gerháta, nicméně Kašpi je kvalitní hráč a my z něj musíme tu kvalitu vytěžit,“ řekl ke změnám v sestavě. „Hráči jejich typu by měli hrát jiným způsobem, ale věřím, že se na nich podepsal průběh sezony,“ uzavřel hodnocení na adresu obou hráčů.

Celý rozhovor s Vladimírem Kýhosem:

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >