Rozhovory 19.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Chtěli bychom napravit loňskou sezonu, snad nezklamu, říká po příchodu Patrik Zdráhal

Jednou z útočných posil, které Verva představila v posledních dnech, je forvard Patrik Zdráhal. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí, předtím působil v Plzni nebo Vítkovicích.
Spekulace o Zdráhalově příchodu se objevovaly už nějakou dobu, přestup však byl oficiálně potvrzen až v neděli. „Táhlo se to docela dlouho, kolem dvou tří týdnů. Volal mi agent a říkal, že Litvínov má zájem. Potom mi volal pan Hynek i litvínovský trenér a nějak mi nastínili, jakou bych měl mít roli,“ přibližuje mladý útočník. 

Rodák z Ostravy se během uplynulé sezony stěhoval z mateřských Vítkovic do Plzně, sám ale uznává, že se mu příliš nedařilo. „Nejde ani tak o body, ale předvedená hra nebyla nic extra. Měl jsem 21 bodů, ale rok předtím jsem měl 25 a doufal jsem, že se ještě zlepším. Myslel jsem si, že se moje bodové konto může zvýšit. To se nepovedlo,“ vypráví. 

„Chtěl bych restartovat uplynulou sezonu, která se mi příliš nepovedla a navázat na tu předchozí, kdy se mi docela dařilo a nehrál jsem špatně. Buduje se tady nový tým, chtěli bychom napravit tu loňskou sezonu,“ tvrdí Zdráhal. 

V Litvínově věří, že rozvinou Zdráhalův potenciál. Vždyť v mládí vyzkoušel prestižní juniorskou soutěž QMJHL a v ročníku 2018/19 nasázel za Vítkovice sedmnáct branek. 

Mimo to v mládežnických letech hojně reprezentoval a na kontě má i deset startů za seniorskou reprezentaci. „Reprezentace je jedna z nejvyšších met. Chtěl bych se tam znovu dostat, ale uvidíme, jak se bude dařit. Záleží na mně, jak chytnu šanci a ukážu se,“ myslí si Zdráhal.

Přesun přes celou republiku však může být velmi náročný. „Je to těžké, hlavně to cestování. Na dálnici to fakt stojí, protože je tam osmdesát kilometrů zúžení. Je to otravné, ale jak jsou teď volné víkendy, tak se budu snažit dojíždět do Ostravy. Mám tam rodinu a přítelkyni.“

A co by Zdráhal chtěl přinést do sestavy Vervy? „Rychlost, dravost a určitě nějaké góly. Snad se to bude dařit a nezklamu,“ uzavírá. 
Konto našeho srdce dnes

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >