Rozhovory 18.10.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Chyběla nám produktivita, smutní po zápase Myšák s Jánošíkem

Litvínov má za sebou utkání v dalekých Vítkovicích, ze Slezska se vrací svěřenci Jiřího Šlégra nakonec bez bodů. Kamenem úrazu byla především nepřesnost a smůla v koncovce, což potvrdil po zápase i mladík Jan Myšák, se kterým souhlasil také slovenský bek Adam Jánošík.
Utkání v Ostravar aréně začalo lépe pro Vervu, měla pohyb a byla celkově aktivnější než domácí celek. Během první třetiny si vypracoval velkou šanci Hübl, ale jeho zakončení vystihl Svoboda. Černožlutí pokračovali v tlaku i ve druhém dějství, nicméně první gól zápasu si připsali hosté. Lakatoš šikovně zpracoval dlouhou nahrávku a překonal Honzíka.
 
Severočeši pokračovali v dobývání branky, ale nemohli najít recept, jak překonat Svobodu. V samém závěru riskovala parta okolo Michala Trávníčka hru bez brankáře. Tuto troufalost potrestal Gregorc a uzavřel skóre na konečných 2:0. Verva tedy odjíždí z Ostravy s prázdnou.

„Chyběla produktivita,“ začal tichým hlasem Myšák. „Nedali jsme gól, i když jsme měli šance,“ pokračoval. „Já sám jsem měl také několik příležitostí,“ přidal sebekriticky útočník. „Hráli jsme dobře, ale hokej se hraje na výsledek,“ reagoval na otázku ohledně dojmů ze zápasu. „Myslím si, že kdybychom dali góly, tak se nám jede lépe domů,“ dodal.

„Nevím v čem to vězí,“ hledal marně původce nízké produktivity. „V předchozích zápasech jsme dali hodně branek,“ ohlédl se za minulými zápasy Myšák. „Možná to zapříčinila dlouhá cesta, ale nechci se na ní vymlouvat. Měli jsme prostě nastřílet góly,“ uzavřel rozhovor mladík.

Méně skoupý na slovo byl po zápase Adam Jánošík. Nová posila severočeského celku se snažila zlomit Svobodovo kouzlo, slovenský bek dokonce dvakrát rozezvučel tyčku. „Nedali jsme gól,“ reagoval podobně jako Myšák na dotaz ohledně neúspěchu proti Vítkovicím. „Tlačili jsme se do brány, ale nedokázali jsme vstřelit branku, a tak mají body Vítkovice,“ řekl Jánošík.

„Chtěl jsem hrát všechno do brány, což nám celkem vyšlo,“ popsal strategii obránce. „Vítkovice odvedly dobrou práci před brankou,“ ocenil hráče Ridery bek. „Fakt škoda, ale Vítkovice měly i trochu štěstí,“ smutnil. „Mrzí nás to, protože jsme dnes nehráli špatně,“ hodnotil utkání bývalý hráč Slovanu Bratislava.

„Postavení v tabulce není ideální, ale je teprve začátek sezony,“ komentoval Jánošík. „My makáme každý zápas a myslím, že jsme posledních pět utkání hráli dobrý hokej,“ věnoval pohled za uplynulými střetnutími. „Gól jsme potřebovali a mě to mrzí,“ řekl o své velké šanci. „Bohužel nemůžete vyhrát zápas, když nevstřelíte branku,“ podotkl na závěr slovenský rodák.
Mládež včera

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov