A-tým 27.01.2012
Autor: Redakce

Do Brna k důležité bitvě. Na Slavii v neděli v zájezdu poslední dvě místa!

Vyprazdňující se litvínovská marodka je potěšující zprávou před víkendovými zápasy. ”S obráncem Markem Černoškem už můžeme počítat, uvidíme, jak na tom bude Franta Lukeš, který s námi od tohoto týdne trénuje,” uvedl hlavní kouč mužstva Jiří Kučera, který se svými kolegy přichystal i změny v sestavě. ...

Vyprazdňující se litvínovská marodka je potěšující zprávou před víkendovými zápasy.
"S Markem Černoškem už můžeme počítat a uvidíme, jak na tom bude Franta Lukeš, který s námi od tohoto týdne trénuje," uvedl hlavní kouč mužstva Jiří Kučera, který se svými kolegy přichystal i změny v sestavě.
V zájezdu Fanclubu na Slavii zbývají poslední dvě místa!
(Viz článek Hlaste se... níže na stránce)

Brno v úterní dohrávce porazilo Kladno 1:0 a zvítězilo tak doma popáté za sebou. Pokud by se mu to v pátek nad Vervou podařilo pošesté, zvýšilo by svůj náskok na Litvínov na šest bodů a na play off minimálně na pět bodů (Slavia hraje v Českých Budějovicích). Stále bude zbývat ještě devět zápasů, ale není asi třeba zdůrazňovat důležitost nejbližší bitvy na moravském poli.

Právě Brno a Slavia jsou nejbližšími soupeři Litvínova. "Sedli jsme si se staršími kluky a probrali s nimi důkladně situaci. Všichni víme, o co hrajeme. Hlavně ti zkušení hráči teď musí zabrat. Pak se přidají i mladí, v tomhle duchu se hlavně nesla naše debata," přiblížil Jiří Kučera. 

Ke kádru dále uvedl: "Petr Franěk trénuje, stejně jako Martin Hujsa, který nastupuje v poslední době se sebezapřením, ale i v pátek chce hrát. Žádnou skepsi v týmu nepociťujeme. Rozdělíme čtvrtý útok, aby mohl hrát třeba i proti první řadě soupeře. Ale bereme to tak, že máme čtyři vyrovnané řady," vysvětluje kouč, který samozřejmě s ohledem na soupeře a blížící se utkání nemohl prozradit úplně vše.

A pokračuje: "Do přesilovek jsme sestavili dvě formace a s určitými změnami. Jak moc by nám pomohlo vstřelit první gól? Hodně se v minulých zápasech odvíjelo od naší špatné koncovky. Když jsme nevstřelili branku, přišla nervozita, puky nám pak přeskakovaly hokejky, zkrátka, odvíjely se od toho další detaily naší hry," uzavírá Jiří Kučera. Otazník jen nad startem Jenáčka.

Zápas Brna s Litvínovem rozhodne také o tom, kdo bude mít letos lepší vzájemnou bilanci, která rozhoduje o umístění v případě bodové rovnosti po 52. kole. Zatím je poměrem 5:4 Verva úspěšnější Komety (4:1, 1:5, 3:2sn).

Zápasy - Junioři před 2 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >