A-tým 09.11.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno - 10:45

Do Švédska o čtvrtfinále CHL

V úterý ve 20 hodin (sledovat můžete na stanici Sport 1) nastoupí Litvínov k odvetě osmifinále Champions Hockey League ve Švédsku.
Skoro přesně před devatenácti lety, 26. listopadu 1996, se Litvínov vydal naposledy k mistrovskému utkání do Göteborgu, aby se v hale Scandinavium utkal s Frölundou. Po remíze 1:1 doma zde tehdy prohrál 2:6.

Soupeř využil tři přesilovky, litvínovské branky vstřelili Balázs a Krásný, v brance se vystřídali gólmani Hrazdira a Jarina.
Zajímavost, oba zápasy odehrál i jeden člen současného kádru Vervy, tehdy 18-letý útočník Kamil Piroš.

Hrálo se v rámci čtyřčlenné základní skupiny Evropské hokejové ligy. Navzdory porážce Litvínov postoupil do čtvrtfinále, z druhého místa za svým přemožitelem. Nechal za sebou finskou Raumu a francouzský Rouen.

Teď se může radovat jen jeden celek. V úterý půjde v Göteborgu o postup do čtvrtfinále.
Pravidla jsou jednoduchá, jakákoli výhra a remíza posouvá mezi nejlepších osm týmů Ligy mistrů Litvínov, jakékoli vítězství o dvě branky a vyšší znamená postup Frölundy. V případě její výhry o gól se prodlužuje (hra čtyři na čtyři), nepadne-li gól mohou rozhodnout až samostatné nájezdy.

Na Zimním stadiónu Ivana Hlinky dokázali žlutočerní v úterý 3. listopadu favorizovanému soupeři nejen účinně vzdorovat, ale i jej porazit 2:1 (Kubát, Hanzl – Johnson).

Odletět by měli brankáři Janus a Petrásek, devět obránců včetně Černého a Baránka (ten možná znovu nastoupí v útoku), a jedenáct útočníků včetně Válka, Chlapíka a Smolky (bez zraněných Hořavy, Jánského, Šrámka, Písaříka).

Za prvním zápasem se ohlédl útočník Rostislav Martynek: „Byl pro nás dost složitý, měli jsme nějaké zraněné hráče a taky se nám nedaří podle představ v domácí soutěži. Prvních pět–sedm minut jsme proto hráli trochu ustrašeně, ale pak jsme myslím podali dobrý výkon a odehráli vyrovnaný zápas. Přesvědčili jsme se o tom, že se s Frölundou dá hrát, to je důležité."

Co očekáváte od úterní odvety?
"Bude těžká, soupeř je silný na puku a velmi dobře bruslí. Ale jedeme se do Göteborgu poprat o postup do další fáze. Výhra v prvním utkání je pro nás důležitá hlavně kvůli pocitu před odvetou, je to určitě jiné, než kdybychom první zápas prohráli.

Co by na soupeře mohlo platit?
"Musíme hrát opět jednoduše, rychle dávat puky z hokejek, tím bychom znovu mohli eliminovat tlak soupeře. Vedou švédskou ligu, moc se nám před prvním zápasem nevěřilo, ale zvládli jsme ho a tak můžeme jet do Göteborgu s povzbuzujícím pocitem a s vědomím, že se s nimi dá hrát.“

Reprezentant Frölundy Lundqvist se na Krajala Cupu blýsknul ve švédském dresu třemi góly.
Vydrží mu forma? Jak si s ním poradí litvínovská defenzíva, která mu pod Krušnými horami nedovolila skórovat?

Litvínov se v úterý ráno vydá do Prahy, v 11:25 odtud odletí do Helsink a odtud do Göteborgu.
Zpátky se tým vydá ve středu opět přes Helsinky. V Praze by mělo letadlo přistát v 18:45.

Reálnou šanci na postup má z českých týmů také Sparta, která doma porazila Oulu 4:2.
Třetí český osmifinalista Liberec v prvním utkání podlehl Davosu doma 3:5.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Utkání Vervy v Tipsport extralize v Brně, které se mělo hrát ve středu 11. listopadu, bylo přeloženo na 15. prosince.
V pátek hostí Litvínov na Zimním stadiónu Ivana Hlinky dle původního rozpisu Škodu Plzeň.

Potvrzeno: zápas doma s Chomutovem v neděli 22. listopadu začne v Litvínově kvůli kolizi s fotbalem v Teplicích už v 15:30 hodin.
Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >