Rozhovory 31.03.2021
Autor: Ondřej Vlk

Do hokeje mám pořád chuť a cítím se dobře. Rozhodnutí bylo rychlé, směje se Viktor Hübl

Viktor Hübl podepsal pod Krušnými horami další roční smlouvu. V extralize odstartuje už svou 24. sezónu. Litvínovský veterán spojil většinu kariéry s Litvínovem, kde nastoupí do 19. sezóny. Jeho týmovým cílem je se opět dostat do play off. V rozhovoru se rozpovídal o své hokejové dlouhověkosti a vyjádřil se i ke svým rekordům.

Máš podepsáno na další sezónu, jaké jsou tvé pocity?

Určitě jsem rád (směje se..). Doufám, že sezóna bude lepší. Sice jsme si trochu čuchli k předkolu, ale doufal jsem, že by to mohlo být lepší a mohli jsme Hradec více potrápit. Budu se těšit na nový ročník soutěže a snad si ho užijeme o něco více.

Jak dlouho si se rozhodoval?

Chtěl bych zažít s Litvínovem ještě něco pěkného. Bylo to rychlé rozhodnutí vzhledem k zájmu trenérů a vedení klubu. Jsem zdravý a cítím se dobře, tak jsme si zase plácli.

V uplynulé sezóně si zase ukázal, že je věk jen číslo a byl si opět neproduktivnějším hráčem týmu. Jaká to byla sezóna z tvého pohledu?

Zvláštní sezóna kvůli pandemii Covid-19. Největší mínus pro mě bylo, že se muselo hrát bez fanoušků v hledištích. To nám v Litvínově hodně chybělo. Bylo to jako na houpačce, neměli jsme dobrý začátek. Po většinu sezóny jsme výhry střídali s porážkami. Konec jsme měli výborný a vypadalo to, že do předkola půjdeme natěšení. Byl jsem plný očekávání, že alespoň z předkola bychom mohli postoupit. Hradec nám ukázal, že máme do příští sezóny na čem pracovat. Bylo to pro mě zklamání.

Vyhrál si už posedmé kanadské bodování týmu v Litvínově, co to pro tebe znamená?

Jsme tady s Frantou od toho, abychom bodovali. Zatím se nám to daří a jsem rád, že nám to klape i takto v pokročilém věku. Jsme pak platnými členy týmu. Jak člověk stárne, tak si více váží týmového výsledku. Osobní body nejsou důležité, vždy má člověk větší radost z týmového úspěchu.

Už několik let se říká, že by měli přijít nástupci Hübla a Lukeše, ale vy pořád dokazujete, že do starého železa ještě zdaleka nepatříte..

Vždycky si říkám, proč by měli přijít nástupci? Určitě tu jsou mladý kluci, kteří hrajou. Pak by tu měla být střední generace, ale proč bychom měli starší hráče, kteří mají výkonnost nahrazovat. Naopak si myslím, že když se propojí starší zkušení hráči s dravým mládím, tak z toho většinou byly vždy nejlepší výsledky. Když je to dobře poskládané, tak je to pro tým jen plus.

Byla pro tebe sezóna specifická i vzhledem k překonaným rekordům?

Když se ohlédnu zpět, tak to bylo pořád něco (směje se..). Je to určitě pěkné, ale je škoda, že u toho nemohli být diváci. Jsem ale rád, že se sezóna alespoň odehrála.

Ztrácíš 31 bodů na Petra Lešku, který drží rekord v počtu bodů v play off a základní části dohromady. Už to máš nějak v hlavě?

Ne, to slyším poprvé (směje se..). Myslel jsem, že už jsem překonal, že bude klid, ale vždycky z toho vyleze něco nového. Uvidíme, člověk hraje co nejlépe a věřím, že nějaké body ještě v sezóně přidám. Pak si můžeme sečíst, kam se to posune a kde ta laťka skončí.

Máš za sebou 1220 utkání v extralize. V čem tkví tvá hokejová dlouhověkost?

Důležité je mít pořád chuť do hokeje a samozřejmě nejdůležitější je, když vám drží zdraví. Měl jsem nějaké operace, ale vždy jsem se dokázal rychle vrátit. Teď musím zaklepat, že mi zdraví drží, protože ve starším věku by to bylo horší se z toho dostat.

Je i tvou motivací pokračovat parta v kabině?

Je to další věc, která mě hrozně baví. Ta parta s klukama, ať jsme mladý nebo starý, tak si se všemi rozumíte. Když jste starý, tak si mezi těmi mladými zase nepřipadáte tak starý (směje se..). Je to určitě velké plus a jsem rád, že to mohu ještě zažívat.

Máš za sebou první sezónu pod Vladimírem Országhem. Co nového přinesl do Litvínova?

Je to mladý trenér, který je neskutečně ponořený do hokeje. Nějaké nové věci přinesl, ale je to asi podobné jako v každém moderním klubu. Hrajeme moderní hokej, který se zakládá na rychlosti, ale i hokejovosti. Určitě jsem spokojený s jeho přístupem a jsem rád, že jsem si pod ním mohl zahrát.

Máte teď zasloužené volno po náročné sezóně. Co plánuješ během něj dělat?

Teď asi odpočinek a pak se postupně zase začít hýbat a připravovat se na novou sezónu. Uvidíme, jestli nepojedeme ještě někam na dovolenou, ale dnes kvůli těm karanténám je vše složitější. Nechce se nám za každou cenu někam letět, protože si chci hlavně odpočinout.

S jakými cíli chceš jít do nové sezóny?

Chceme hrát play off a tam pak se uvidí. Je vždy důležité, jak tým naladí formu do konce sezóny. Hlavně abychom neměli moc velké výkyvy a hráli v klidných vodách tabulky.

Zápasy - Junioři včera

Junioři vstřelili na ledě Havířova čtyři branky a zaslouženě berou tři body

Litvínovští junioři si ve 12. kole nejvyšší soutěže odvážejí z předposledního Havířova tři body. Výsledkem 4:1 zapsali již třetí výhru v řadě. David Čermák podržel svůj tým a 32 zákroky výrazně přispěl k úspěchu na druhém konci republiky.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorostenci si po domácí přestřelce s Třemošnou připisují tři body za výhru 6:5

V 11. kole Extraligy dorostu přivítali černožlutí na svém ledě HC Meteor Třemošná. Domácí nedokázali udržet čtyřgólový náskok a hosté se několikrát dostali zpět do hry. Gólově bohaté utkání nakonec urval favorizovaný domácí tým a před vlastními fanoušky zapsal první vítězství za tři body v této sezoně.
Více >
Konto našeho srdce 19.10.2021

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.
Více >
×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov