A-tým 10.01.2013
Autor: Redakce

Domácí dvojboj: v pátek Chomutov v 18:15 (v ČT až od cca 19:50!), v neděli jubilejně s Plzní! (doplněno, aktualiz.)

Naposledy v říjnu absolvoval Litvínov domácí víkendový dvojboj. Nyní se potřetí v sezóně představí v pátek i v neděli doma. Láká vás víc derby s chomutovskými Piráty nebo duel s lídrem tabulky Plzní, který bude jedním ze zápasů jubilejního 1000. kola české extraligy?
Přelom 3. a 4. čtvrtiny zastihuje Vervu na sedmém místě tabulky a 58 bodech, v dobrém "domácím" rozpoložení a špatném "venkovním":
zatímco na ledě soupeře prohrál tým pět z posledních šesti utkání, doma byl třikrát za sebou úspěšný (ztratil jen bod s Třincem).

Litvínov bodoval v obou předchozích střetech s Piráty Chomutov.

Nejbližší soupeř Vervy (geograficky i časově) po solidním začátku začal propadat tabulkou a několikrát dopadl až na samotné dno. Protočil velké množství hráčů. Derby je derby, takže bez ohledu na současnou čtrnáctou příčku je o utkání zvýšený zájem. Kouč Antonik vyzývá k bojovnosti. "Od té se musíme odpíchnout," burcuje.

V poslední době po odchodu Dudy, Jurčiny, Chimery a Frolíka dává klub více příležitostí mladým, také například Račukovi, Trefnému nebo Szakálovi, které pamatujeme z litvínovských mladežnických kategorií. V brance se objevuje i Miroslav Hanuljak, který doplnil dvojici Kostúr - Řehoř.

V prvním vzájemném utkání doma v říjnu přes hattrick Michaela Frolíka vyválčil Litvínov alespoň bod za porážku v prodloužení 3:4.
Venku v listopadové odvetě vyhrál v Chomutově za tři body 2:1.
Vyhraje poprvé domácí tým?

Páteční zápas začíná v 18:15 hodin. ČT ho ale začne vysílat až od cca 19:50 kvůli dodatečně zařazenému přenosu z biatlonu.
Proto přijďte do hlediště!
Pokladna na ZS I. Hlinky se otevřela ve čtvrtek ráno. Lístky k stání i k sezení jsou stále k dispozici (stav v pátek dopoledne).

Partnerem utkání je společnost Strojconsult, která věnuje ceny nejlepším hráčům zápasu.

Z držitelů permanentek bude kromě výherce masa od firmy Astur-ka s.r.o. vylosován také majitel dvou celodenních permanentek do střediska Neklid v Krušných horách od Skiareálu Boží dar.

Před utkáním bude zástupcům Dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny slavnostně odevzdán šek s finanční částkou na podporu činnosti od HC VERVA Litvínov, a.s.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V sestavě Vervy by neměl chybět Juraj Majdan, který po nárazu kladenského D. Růžičky nedohrál předchozí zápas.
Od středy se připravoval brankář Pavel Francouz, spolu s ním byli na ledě ve čtvrtek gólmani Martin Volke a Patrik Nechvátal.
Nechyběl ani obránce Marek Posmyk, který začal po zranění s tréninkem, pravděpodobnější je start Petra Kousalíka, který pro menší potíže dnešní trénink vynechal. Třináctým útočníkem byl Richard Rapáč, s týmem chodí na led i Jiří Šlégr.
Mimo je stále Michal Trávníček. Příští týden absolvuje kontrolní lékařské vyšetření, po kterém by měl být termín jeho návratu do tréninkového procesu jasnější.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Se suverénním náskokem kralují letos Tipsport extralize hokejisté Škody Plzeň.

Svou sílu předvedli i ve třech předchozích duelech s černožlutými barvami. Doma zvítězili 6:4 a 3:2, v Litvínově pak 2:1. Už jen proti Zlínu nevyválčili žlutočerní letos ani bodík.

Osm výher, z toho šest za tři body, katapultovalo v prosinci a lednu Západočechy do čela tabulky a navýšilo v něm jejich náskok.
Až na ledě Zlína jejich série skončila.

Jeden z plzeňských lídrů družiny kapitána Straky, odchovanec Slavie útočník Tomáš Vlasák, vstoupil do vrcholového hokeje před dvaceti lety právě v Litvínově. 18-letý mladík zde v roce 1996 získal stříbrnou medaili a poprvé na sebe upozornil ve velkém hokeji. Zahrál si v NHL, úspěšně působil ve Skandinávii a několik posledních let výrazně pomáhá "Škodovce".

Martin Straka klub řídí v kanceláři i na ledě, na rozdíl od Jaromíra Jágra ale může ve své misi pokračovat.
Skalpuje Verva v neděli poprvé jeho indiánskou družinu?

Nedělní utkání začíná na ZS Ivana Hlinky v tradičních 17:30 hodin a bude se hrát v rámci připomínky výročí 1000. kola české extraligy.
(Podrobnosti o soutěži s atraktivními cenami pro vylosované majitele zpravodaje BREJK a dalšími zajímavostmi přineseme později v samostatném článku)
Pokladna na ZS I. Hlinky se otevře v sobotu ráno.
Rozhovory - Junioři dnes

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >
Rozhovory - Junioři 22.06.2020

Bártek po konci v juniorce: Litvínov je klub mého srdce, jednou mu to chci splatit

Robert Bártek byl v uplynulých dvou letech pilířem obrany litvínovské juniorky. Od nadcházejícího ročníku už to však platit nebude, devatenáctiletého zadáka v červenci čeká zkouška v prvoligovém Ústí nad Labem.
Více >