Preview - Dorost 10.09.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Druhé kolo a znovu na domácím ledě. Dorostenci přivítají Plzeň

Během druhého zářijového víkendu čeká mladé chemiky další soutěžní utkání. Pokud vše půjde bez problémů měli by litvínovští mladící změřit síly s favorizovanou Plzní. Zatímco Severočeši v úvodním duelu padli, indiáni zaznamenali vysokou výhru.

Pod Krušnými horami se skóre měnilo už v 5. minutě, protože za Mladou Boleslav pálil přesně Gron. Druhý kotouč za Kokhaninova záda propasíroval Vlasák. Domácí ale doufali, že prohru odvrátí, což se jim málem podařilo. V závěru druhého dějství se prosadil Tůma, dvě minuty před koncem zápasu zdramatizoval úvodní klání Dudáček.

Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, protože v prodloužení nedokázal ani jeden z týmů skórovat. Zhruba stovka fanoušků sledovala, jak Severočeši proměnili první dva pokusy, zatímco mladoboleslavští své šance pálili. Misky vah se ale proměnily v polovině nájezdů a nakonec měli důvod k úsměvu hosté. Zlom nastal v šesté sérii, kdy se nezadařilo domácím, naproti tomu se radoval Steklý. Litvínov úvodní zápas s Mladou Boleslaví nezvládl a prohrál 2:3.

Plzeňská exhibice

V plzeňském případě zavítala do Logspeed CZ arény Hvězda Praha. Otloukánek se však držel, pověstné kouzlo odčaroval v 15. minutě Bílek. Opatrný hokej přetrvával až do poloviny zápasu, kdy se trefil Kučera. Následovaly dvě rychlé branky, což nakonec odnesl brankář Hvězdy a do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil Zavoral.

Ani změna mezi třemi tyčemi ale nepomohla a Plzeň si dokráčela pro pohodovou výhru. Bílek totiž přidal další dva zásahy a korunoval svůj výkon hattrickem. Indiáni nakonec zvítězili 6:0.

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >