Rozhovory 07.11.2021
Autor: Ondřej Vlk, Jakub Štěrba

Důležité body, ale dnes jsme byli šťastnějším týmem, říká po vítězství Petr Straka

Útočník Petr Straka se představil poprvé na plzeňském ledě od svého odchodu do Litvínova. V posledním utkání před reprezentační přestávkou pomohl svému týmu protrhnout pět let trvající černou sérii bez výhry v Plzni. Proti bývalému zaměstnavateli se blýskl krásnou přihrávkou na gól Patrika Zdráhala. Jak hodnotil litvínovský forvard nedělní utkání?

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Nebyli jsme lepším týmem. Spíš bych řekl, že jsme dnes byli určitě šťastnější. Z naší strany nějaké měřítko snese akorát druhá třetina, ale jinak byla Plzeň lepší. Můžeme považovat za velké štěstí, že si odsud odvážíme tři body. 

V druhých třetinách se vám moc nedaří, ale dnes vám vyšla parádně a zase nevyšla ta třetí..

Já bych neřekl, že to jsou jen druhé třetiny. Ze začátku sezóny nám ty výpadky vyšly na druhou třetinu, ale třeba s Vary to bylo taky v závěru zápasu jako dnes. Těžko říct co s tím, musíme se jen uklidnit, protože by se nám to určitě nemělo stávat. Je to už několikátý zápas, co jsme si v podstatě sami zdramatizovali zápas nějakou laxností nebo nepřesnostmi. Je to určitě zajímavější pro diváky, ještě když hrajeme venku. Myslím si, že všichni včetně trenérů bychom byli radši kdyby to bylo trochu klidnější. 

Fanoušci v Plzni tě vyvolávali. Jak moc tě to potěšilo?

Bylo to hezké. Je fajn vidět, že jsem v Plzni nechal stopu, že si lidi váží toho, co jsem tu odvedl a já jim za to můžu jen poděkovat. 

Před reprezentační přestávkou jste dvakrát vyhráli nad silnými soupeři. Je to pro vás psychická vzpruha do přestávky?

Je to super a jsou to strašně důležité body. Na druhou stranu víme, kde máme rezervy. Dnes jsme měli obrovské a se Spartou také. Spousta věcí, na kterých musíme pracovat. Popracujeme, trochu si přes to volno odpočineme a pak se do toho znova pustíme. 

Dneska si předvedl krásnou asistenci na Patrika Zdráhala, jak si vidět tu situaci? 

Viděl jsem Patrika celou dobu, protože sem byl k němu otočený čelem. On mi to tam hodil a já věděl, že jsme v takovém postavení, že bych jen těžko propasíroval puk do brány. Zkusil se mu to vrátit a obránci to pod nohou prošlo přesně, jak jsem si představoval. Byl z toho gól, takže jsem za to rád. 

Ve třetí třetině jsi mohl přidat klid na vaše hokejky, když bys proměnil samostatný únik. Co chybělo? 

Byl jsem pod tlakem a neměl jsem moc času. Jel mi tam z levé strany obránce. Natlačil jsem se tělem a už jsem neměl moc možností, než jít takhle do vyrážečky. On to dobře přečetl a zastavil. 

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >