Rozhovory 19.12.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Fanoušci nám hodně pomohli, ocenil atmosféru debutant Hedberg

V pondělí ohlásil Litvínov novou posilu, Edwina Hedberga. Start švédského útočníka ve středečním mači byl nejistý, nakonec však nastoupil. Kolumbijský rodák se v prvním střetnutí prosadil, když asistoval u gólu Michala Trávníčka. I díky němu Verva získala tři body.
„Na stadionu byla skvělá atmosféra, fanoušci byli hodně slyšet,“ řekl hned na úvod Hedberg a složil poklonu černožlutým příznivcům. „Prohrávali jsme o dva góly, ale fanoušci nás stále podporovali,“ ocenil také jejich výdrž. „Díky nim jsme se vrátili do zápasu a vyhráli jsme,“ komentovala dále nová posila.

Hedberg ještě do nedávna bránil barvy finského Ässätu, a tak mohl srovnat úroveň obou lig. „Bylo to rychlejší, než jsem čekal,“ odpověděl popravdě. „Připomnělo mi to hokej ve Švédsku,“ zavzpomínal na staré časy Hedberg. Ve své premiéře byl bývalý hráč Záhřebu hodně vidět. „Strávil jsem na ledě více času než obvykle, tak jsem se cítil trochu unaveněji, ale bylo to fajn,“ řekl s úsměvem na tváři.

„Ještě jsem si zcela nezvykl na systém hry, což bude trvat trošku déle, ale důležité je, že jsme vyhráli,“ shrnul svůj debut. Trenér Kýhos v průběhu druhé přestávky stáhl hru na tři útočné řady, a tak si Hedberg zahrál s Michalem Trávníčkem, jemuž asistoval u gólu. „Trenér pozměnil složení formací, a to nás trochu oživilo,“ hodnotil kladně strategické změny.

Po ohlášení přestupu se kupily dotazy, proč si švédský reprezentant vybral právě severočeské městečko. „Měl jsem několik nabídek, dokonce i ze Švédska, ale Samson Mahbod mi doporučil Litvínov,“ popsal okolnosti transferu. „Myslím si, že to je skvělý krok pro moji kariéru,“ dodal s chutí. „Navíc se vám často nepoštěstí hrát před tak skvělými fanoušky,“ vrátil se ještě k divácké kulise Hedberg.

Celý rozhovor s Edwinem Hedbergem:

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >