Preview A-tým 08.09.2020
Autor: Ondřej Mach

Generálka na extraligu! Litvínov zakončí přípravu proti Mladé Boleslavi

Poslední přípravné utkání před startem základní části Tipsport extraligy je tady, litvínovští hokejisté ve středu na domácím ledě přivítají Mladou Boleslav. Podle aktuálně platných pravidel se na zápas může dostat 2975 diváků, úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Facka s Jihlavou a další vyztužení defenzivy

Přípravy na nový extraligový ročník vrcholí, tuzemské hokejové prostředí ale stále sužuje strašák v podobě koronavirové pandemie. V karanténě se aktuálně nachází několik extraligových i prvoligových týmů, soutěže by navzdory tomu měly odstartovat v původních termínech. 

Potíže se nevyhnuly ani Vervě, která povinnou izolaci kvůli jednomu pozitivnímu nálezu absolvovala už na konci července. Od té doby černožlutá družina pod vedením nového kouče Vladimíra Országha odehrála devět přípravných duelů, naposledy se doma utkala s Jihlavou. 

Severočeši začali lépe a od sedmé minuty vedli po brance Látala, Dukla ale ve druhé třetině srovnala a v poslední části hry dvěma góly strhla vedení na svoji stranu. Nutno podotknout, že prvoligový účastník mohl zvítězit ještě větším rozdílem, mezi třemi tyčemi se ale činil brankář Honzík. 


Chemici sice nastoupili v obměněné sestavě, trenér Országh se na to ale vymlouvat nechtěl. „Šanci dostali hráči, kteří bojují o místo v sestavě. Samozřejmě to hodnotím velmi negativně. K zápasu jsme přistoupili velmi ležérně a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám,“ vykládal po zápase slovenský kouč.

Trenérský štáb před časem avizoval, že plánuje přivést dalšího obránce. Vedení k tomu donutil především zdravotní stav obránce Jiřího Říhy, který se momentálně zotavuje po nepříjemné střevní infekci. 

Novou posilou Litvínova se tak v pátek stal Oskars Cibulskis. Lotyšský zadák má na kontě přes tři sta utkání v Kontinentální hokejové lize, poslední tři sezony pak působil v hradeckém Mountfieldu. Kromě toho celkem sedmkrát startoval na mistrovství světa. 

„Je to obránce, který je prověřený extraligou. Věřím, že nám pomůže zlepšit defenzivu. Jeho devízou je, že se nepočítá jako zahraniční hráč, takže nám nezabere místo v limitu,“ uvedl k jeho příchodu generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Cibulskis by týmu měl pomoct už ve středečním duelu proti Mladé Boleslavi. Extraligový program pro chemiky začíná ve čtvrtek 17. září na ledě Vítkovic.

Sestavy z posledních zápasů

HC VERVA Litvínov: Honzík (Godla) – Kolář, Kudla, Štich, Ščotka (C), Doudera, Březák – Myšák, Hanzl (A), Zdráhal – Petružálek, Svoboda, Látal – Helt, Zygmunt, Gerhát – Havelka.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Krošelj) – Hrbas, Vacík, Moravec, Pláněk (A), Dlapa, Klikorka – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský – Půček, Cienciala (C), Šťastný – Mežnar.

Informace pro diváky

Prohlédněte si schéma hlediště pro zítřejší přípravné utkání s Mladou Boleslaví a pro extraligové zápasy. Podle aktuálně platných pravidel se na Zimní stadion Ivana Hlinky vejde 2975 diváků rozdělených do 6 sektorů s vlastním vchodem. Otevřeny budou i sektory na stání. Pravidla se však v průběhu sezóny mohou měnit.

Současně byl na webu https://ticketing.hcverva.cz/ spuštěn předprodej vstupenek na zítřejší utkání. Klubové karty pro tento zápas ještě neplatí, vstupenku si tak může koupit kdokoliv.

Pro vstup do vašeho sektoru lze použít výhradně označeného vchodu, věnujte proto prosím zvýšenou pozornost veškerému značení. Mezi sektory uvnitř stadionu není možné přecházet, v prostorách stadionu je také třeba mít nasazenou ochranu dýchacích cest.

Rádi bychom vás poprosili o trpělivost a shovívavost. Věříme, že společně to zvládneme tak, abyste si i ve ztížených podmínkách hokej co nejvíce užili!
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >