Rozhovory 13.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Hlavní trenér Országh o vstupu do sezony nebo další pauze. Kde by chtěl posílit?

Litvínovští hokejisté se v neděli vrátili na led k utkání se Spartou, aktuálně ale znovu čelí nejisté budoucnosti. Kvůli vládním nařízením se v České republice na příštích čtrnáct dní zastavil profesionální sport, kluby mimo to nemohou ani trénovat. O problémovém začátku sezony a dalších tématech se v rozhovoru rozpovídal hlavní trenér Vladimír Országh.
„Pro všechny je to specifická sezona. Dá se říct, že začínáme už potřetí, dvakrát jsme byli v karanténě. Není to jednoduchá situace, ale nejsme v tom sami, je v tom s námi dalších třináct mužstev. Podmínky pro kluby jsou stejné, ale není to ideální pro nikoho,“ říká slovenský kouč na úvod. 

Delší období bez tréninku jsou na hráčích hodně vidět. „Je to tak, ať jde o mladší nebo starší hráče. Máme víc starších hráčů, na kterých je to asi nejviditelnější. Nic s tím ale neuděláme, prostě to je tak, jak to je. Musíme se s tím nějak poprat,“ ví Országh.

Verva stejně jako ostatní kluby momentálně řeší, jak v následujících dvou týdnech legálně trénovat. „Stále to nemáme dotáhnuté. V dalších dnech bychom měli vědět víc, podle toho se zařídíme. Ale trénink určitě bude nějakou formou probíhat,“ potvrzuje bývalý hráč NHL. 


Kádr A-týmu je podle slov hlavního trenéra promořen zhruba ze dvou třetin. Nemoc se přitom u některých projevila s příznaky. Těžkostmi si prošel i trenérský štáb.

„Pro mě to bylo asi to nejhorší, co jsem kdy zažil. Měl jsem deset dní dost vysoké teploty a nebylo to nic jednoduchého. Už bych se s tím znovu opravdu setkat nechtěl. Naštěstí je to za mnou a cítím se fajn, jako všichni ostatní,“ popisuje Országh.
 
Jeho družina zatím na první extraligové body čeká, na kontě má tři porážky. „Když se podíváme na rozlosování, tak to nebylo nic jednoduchého. Měli jsme Hradec, který hrál výborně, pak Třinec nebo Sparta, to jsou favoriti soutěže. Ale každopádně jsme chtěli být úspěšnější,“ přiznává. 

Co musí černožlutí zlepšit? „Těch věcí je hodně. Začal bych osobní statečností, dohráváním soubojů nebo chozením před branku, kde to nejvíc bolí. V tom si myslím, že máme dost výrazné mezery. Někdy zkrátka musíme hrát účelnější hokej, ne na krásu,“ vypočítává Országh.


Slovenský trenér je s aktuálním složením kádru víceméně spokojený, přesto by chtěl některé pozice posílit. „Momentálně nás tlačí bota hlavně na centru. Počítali jsme s tím, že nám alespoň na nějakou dobu pomůže Kristian Reichel, který v tréninku vypadal výborně. Dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ připomíná.

Všichni v Litvínově minulý týden s napětím sledovali draft do NHL, kdy si klubového odchovance Jana Myšáka ve druhém kole vybrali Montreal Canadiens. Mladý útočník se aktuálně připravuje na severu Čech, v neděli odehrál první letošní extraligový duel proti Spartě. 

„Honza je velmi inteligentní a poctivý kluk, který na sobě pracuje každý den a ví, co chce. Má nějakou vizi, kterou chce jít. Je komunikativní, hodně věcí vnímá. Pro mě jako trenéra je radost pracovat s někým, kdo se chce posouvat dál,“ pochvaluje si Országh.
 
A jak se novému trenérovi líbí na severu republiky? „Co se týče města, tak do něj moc nechodím, nedělal jsem to ani když jsem byl v Banské Bystrici nebo Bratislavě. Rád chodím do přírody, v okolí jsou velmi pěkná místa, kde se můžete projít a trochu vyvětrat hlavu. Kromě rodiny mi tady nic nechybí,“ uzavírá.
Mládež 28.11.2021

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři 27.11.2021

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost 27.11.2021

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >