Klub 09.10.2014
Autor: Redakce

Hokejisté na akci Sokola

Ve středu 8. října se za účasti HC VERVA uskutečnila slavnostní akce v Hrobě-Verneřicích.
Lední hokej se ve městě Litvínově poprvé začal hrát v Sokole. Víme, že to bylo někdy ve 20. letech minulého století. Ještě v 50. letech patřil i náš klub, který vznikl v roce 1945, pod tento vlastenecký spolek.

Obě organizace propojil muž z nejpovolanějších, hráč a trenér František Voříšek (narozen 1916).
Jeden ze tří zakladatelů vrcholového hokeje (spolu s J. Šatným a M. Klucem) začínal se sportem v Sokole Louka, kde se hokej naučil hrát. Posléze v polovině 20. století výrazně pozvedl sportovní úroveň našeho hokejového klubu v tehdejších Stalinových závodech. Byl u postupu do nejvyšší soutěže a později i u prvního velkého úspěchu, ligového stříbra v roce 1978.

HC VERVA Litvínov byl proto ve středu pozván na vzpomínkový akt ke 125. výročí založení TJ Sokol Nové Verneřice a 120. výročí ustavení valné hromady sokolské župy Krušnohorské Kukaňovy. Před sokolovnou v Hrobě se ho zúčastnili i hokejisté A-týmu Marek Baránek, Filip Pavlík, Pavel Písařík a Tomáš Pavelka.

Proběhla autogramiáda a po odhalení pamětní desky hráči koučovali v místní Sokolovně jednotlivé žákovské týmy při vyvrcholení florbalového turnaje. Akci doprovázela také výstava z historie Sokola.

Fotogalerie

Zápasy - Junioři před 2 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >