Klub 09.10.2014
Autor: Redakce

Hokejisté na akci Sokola

Ve středu 8. října se za účasti HC VERVA uskutečnila slavnostní akce v Hrobě-Verneřicích.
Lední hokej se ve městě Litvínově poprvé začal hrát v Sokole. Víme, že to bylo někdy ve 20. letech minulého století. Ještě v 50. letech patřil i náš klub, který vznikl v roce 1945, pod tento vlastenecký spolek.

Obě organizace propojil muž z nejpovolanějších, hráč a trenér František Voříšek (narozen 1916).
Jeden ze tří zakladatelů vrcholového hokeje (spolu s J. Šatným a M. Klucem) začínal se sportem v Sokole Louka, kde se hokej naučil hrát. Posléze v polovině 20. století výrazně pozvedl sportovní úroveň našeho hokejového klubu v tehdejších Stalinových závodech. Byl u postupu do nejvyšší soutěže a později i u prvního velkého úspěchu, ligového stříbra v roce 1978.

HC VERVA Litvínov byl proto ve středu pozván na vzpomínkový akt ke 125. výročí založení TJ Sokol Nové Verneřice a 120. výročí ustavení valné hromady sokolské župy Krušnohorské Kukaňovy. Před sokolovnou v Hrobě se ho zúčastnili i hokejisté A-týmu Marek Baránek, Filip Pavlík, Pavel Písařík a Tomáš Pavelka.

Proběhla autogramiáda a po odhalení pamětní desky hráči koučovali v místní Sokolovně jednotlivé žákovské týmy při vyvrcholení florbalového turnaje. Akci doprovázela také výstava z historie Sokola.

Fotogalerie

Konto našeho srdce dnes

Jiří Šlégr a Tomáš Pavelka předali přístroj Klinice úrazové chirurgie v Ostravě

Konto našeho srdce reagovalo na střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019 ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kam do čekárny traumatologie vstoupil v 7:15 muž s pistolí, který bez varování, zblízka a v rychlém sledu zasáhl 9 pacientů. Čtyři pacienti přišli na místě o život, tři další lidé podlehli způsobeným zraněním. Náš obránce Tomáš Pavelka...
Více >
Žáci dnes

PĚTKA: Nabitý víkend ve znamení proher

Pátou třídu čekala dvě kola, nejdříve se v sobotu představili na ledě Klášterce nad Ohří. O den později čelili v domácím prostředí Lounům. Obě utkání se nesla ve vyrovnaném duchu, ale snaha nebyla korunována bodovým ziskem. Páťákům patří po patnácti zápasech osmá příčka.
Více >
Mládež před 2 dny

Program juniorky: sezona pokračuje DHL Superpohárem

Litvínovští junioři před sebou mají poslední dva zápasy turnaje O Pohár DHL, který letos z části nahradil nejvyšší juniorskou soutěž. Jako pokračování svaz představil tzv. DHL Superpohár.
Více >