Klub 09.10.2014
Autor: Redakce

Hokejisté na akci Sokola

Ve středu 8. října se za účasti HC VERVA uskutečnila slavnostní akce v Hrobě-Verneřicích.
Lední hokej se ve městě Litvínově poprvé začal hrát v Sokole. Víme, že to bylo někdy ve 20. letech minulého století. Ještě v 50. letech patřil i náš klub, který vznikl v roce 1945, pod tento vlastenecký spolek.

Obě organizace propojil muž z nejpovolanějších, hráč a trenér František Voříšek (narozen 1916).
Jeden ze tří zakladatelů vrcholového hokeje (spolu s J. Šatným a M. Klucem) začínal se sportem v Sokole Louka, kde se hokej naučil hrát. Posléze v polovině 20. století výrazně pozvedl sportovní úroveň našeho hokejového klubu v tehdejších Stalinových závodech. Byl u postupu do nejvyšší soutěže a později i u prvního velkého úspěchu, ligového stříbra v roce 1978.

HC VERVA Litvínov byl proto ve středu pozván na vzpomínkový akt ke 125. výročí založení TJ Sokol Nové Verneřice a 120. výročí ustavení valné hromady sokolské župy Krušnohorské Kukaňovy. Před sokolovnou v Hrobě se ho zúčastnili i hokejisté A-týmu Marek Baránek, Filip Pavlík, Pavel Písařík a Tomáš Pavelka.

Proběhla autogramiáda a po odhalení pamětní desky hráči koučovali v místní Sokolovně jednotlivé žákovské týmy při vyvrcholení florbalového turnaje. Akci doprovázela také výstava z historie Sokola.

Fotogalerie

Mládež před 3 dny

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary