Rozhovory 27.09.2021
Autor: Kamila Stříteská

Hrbas: Musíme chytit dobrý zápas a navázat vítěznou sérií

Obránce Marek Hrbas se prosadil jako první z hráčů Vervy, když snižoval v 16. minutě na 1:2. Litvínovští marně dotahovali celé utkání plzeňský náskok a nakonec padli 2:5.

Marku, co říct k zápasu s Plzní? Kde byl problém?

Problém byl všude, prohráváme v osobních soubojích, ztrácíme puky, dostáváme laciné góly. Poslední zápasy je to pořád to samé dokola. 

Ve druhé třetině jste mohli zápas otočit na svou stranu, jenže ve třetí části jste brzy inkasovali na 2:4... 

První třetina byla z naší strany opět příšerná. Druhá třetina nemohla být horší a s tím jsme do toho šli, vytvořili jsme si šance na vyrovnání, mohli jsme dokonce otočit utkání. Bohužel nám tam ale nic nespadlo. Potom jsme inkasovali na začátku třetí třetiny, a to nám vůbec nepomohlo.

Co se s týmem tedy děje, že se vám nedaří vrátit do hry, která vás zdobila na začátku sezony?

Od zápasu s Kladnem je to špatné a veze se to s námi. 

Pět proher v zádech, to je nepříjemná série...

Jedna věc je, že jsme prohráli pět zápasů, ale kdybychom je alespoň dobře odehráli a nakonec nějak blbě prohráli. Jde hlavně o výkon, který je ve finále ještě horší než série pěti proher. 

Jak tým tedy nakopnout?

Musíme chytit dobrý zápas a navázat vítěznou sérií.

Jak vy, jakožto zkušený hráč, budete chtít nabudit tým? Teď to bude stát na zkušených hráčích...

Něco si říkáme každý den, díváme se na videa, ale musíme si taky zanadávat a říct si ty špatné věci. Teď se moc dobrých věcí na ledě neděje. Do dalšího zápasu musíme jít s čistou hlavou, protože nyní nás čeká Mladá Boleslav a hraje se tam asi nejhůř z celé ligy. Musíme chytnout dobrý zápas, konečně vyhrát a od toho se odrazit.

Máte velkou motivaci proti Mladé Boleslavi?

Ano, je to velká motivace. Největší motivací ale je utnutí série a začít vyhrávat. Osobně na to ale moc nemyslím, protože se týmu nedaří. Kdybychom vyhrávali, bylo by to jiné. 

Preview - Dorost včera

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >