Rozhovory 18.01.2019
Autor: Šimon Kadeřávek, Foto: Jiří Princ

Hrdina zápasu Jaroslav Janus: Bylo to ubojované vítězství

Patří mezi největší opory klubu. Svými výkony drží celý tým nad vodou, i když ho teď dokázal velmi kvalitně zastoupit náhradní brankář Michael Petrásek. O kom je řeč? No přece o Jaroslavu Janusovi, o slovenském fantomovi v litvínovské brance.

Podruhé za sebou jste porazili Liberec, dokonce jste uspěli na jejich ledě, kde vyhráli jedenáctkrát v řadě. V čem dnes tkvěl recept na výhru?

Věděli jsme, že Liberec je doma silný. Řekli jsme si, že chceme hrát jednoduše, podobně jako jsme hráli v Brně, kde se nám podařilo vyhrát. Řekli jsme si, proč to nezopakovat. Venkovní zápasy nám berou hrozně moc sil, takže si myslím, že když se hra zjednoduší, tak je to pro všechny lepší. Hlavně jsme dnes dali tři góly a já si myslím, že když vstřelíme na soupeřově hřišti tři góly, tak bychom měli vyhrát.
 

Bylo to pro tebe těžké utkání?


Hlavně úvod, kdy jsem dostal dva ne moc ideální góly. Zítra se na to určitě podívám a budu moudřejší, ale cítil jsem se dobře. Nechytal jsem pár zápasů, protože dostal šanci Michael Petrásek, který odchytal výborně tři zápasy po sobě. Takže jsem se cítil dobře a pevně věřím, že se budu cítit dobře i v zápase se Spartou, který nás teď čeká.
 

Už v minulém zápase proti Liberci si vychytal několikrát Libora Hudáčka, dnes si v tom pokračoval. Jak moc dobře ho znáš?


Známe se už od dorostu, hráli jsme proti sobě, ale i spolu, takže si na něho víc dávám pozor a snažím se, aby mi nedal branku, protože bych pak musel celý rok poslouchat, jak mi dává góly. Zatím se mu to nedaří, ale dnes měl dost šancí. Některé jsme ubránili se štěstím. Já pěvně doufám, že mi to vydrží co nejdéle a natáhnu tu šňůru toho, že mě nepřekonal.

Na konci třetí třetiny přežil Litvínov obrovský tlak ze strany Liberce, jak to vnímá brankář?


Já jsem se opíral o tyčku, protože jsem byl úplně unavený, ale když vás soupeř zatlačí, tak se musíme vyvarovat splašeným pohybům. Udržovat kontakt s pukem a udržet si pozornost. Samozřejmě, že tam je únava, ale my gólmani jsme na to trénovaní. Myslím si, že hráči to zvládli na jedničku. Blokovali střely, zkratka ubojované vítezství. 

Na konci bylo tříminutové power play, hra se nepříjemně kouskovala především díky zakázaným uvolněním. Jak si to vnímal?


Kluci se snažili trefit bránu či to nějak dobruslit do konce, nám už na konci zápasu docházely síly. Zkrátka takto to musíme kouskovat, pauza po pauze, vydechnout si a připravit se na další buly či jiné situace. 
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >