Rozhovory 18.01.2019
Autor: Šimon Kadeřávek, Foto: Jiří Princ

Hrdina zápasu Jaroslav Janus: Bylo to ubojované vítězství

Patří mezi největší opory klubu. Svými výkony drží celý tým nad vodou, i když ho teď dokázal velmi kvalitně zastoupit náhradní brankář Michael Petrásek. O kom je řeč? No přece o Jaroslavu Janusovi, o slovenském fantomovi v litvínovské brance.

Podruhé za sebou jste porazili Liberec, dokonce jste uspěli na jejich ledě, kde vyhráli jedenáctkrát v řadě. V čem dnes tkvěl recept na výhru?

Věděli jsme, že Liberec je doma silný. Řekli jsme si, že chceme hrát jednoduše, podobně jako jsme hráli v Brně, kde se nám podařilo vyhrát. Řekli jsme si, proč to nezopakovat. Venkovní zápasy nám berou hrozně moc sil, takže si myslím, že když se hra zjednoduší, tak je to pro všechny lepší. Hlavně jsme dnes dali tři góly a já si myslím, že když vstřelíme na soupeřově hřišti tři góly, tak bychom měli vyhrát.
 

Bylo to pro tebe těžké utkání?


Hlavně úvod, kdy jsem dostal dva ne moc ideální góly. Zítra se na to určitě podívám a budu moudřejší, ale cítil jsem se dobře. Nechytal jsem pár zápasů, protože dostal šanci Michael Petrásek, který odchytal výborně tři zápasy po sobě. Takže jsem se cítil dobře a pevně věřím, že se budu cítit dobře i v zápase se Spartou, který nás teď čeká.
 

Už v minulém zápase proti Liberci si vychytal několikrát Libora Hudáčka, dnes si v tom pokračoval. Jak moc dobře ho znáš?


Známe se už od dorostu, hráli jsme proti sobě, ale i spolu, takže si na něho víc dávám pozor a snažím se, aby mi nedal branku, protože bych pak musel celý rok poslouchat, jak mi dává góly. Zatím se mu to nedaří, ale dnes měl dost šancí. Některé jsme ubránili se štěstím. Já pěvně doufám, že mi to vydrží co nejdéle a natáhnu tu šňůru toho, že mě nepřekonal.

Na konci třetí třetiny přežil Litvínov obrovský tlak ze strany Liberce, jak to vnímá brankář?


Já jsem se opíral o tyčku, protože jsem byl úplně unavený, ale když vás soupeř zatlačí, tak se musíme vyvarovat splašeným pohybům. Udržovat kontakt s pukem a udržet si pozornost. Samozřejmě, že tam je únava, ale my gólmani jsme na to trénovaní. Myslím si, že hráči to zvládli na jedničku. Blokovali střely, zkratka ubojované vítezství. 

Na konci bylo tříminutové power play, hra se nepříjemně kouskovala především díky zakázaným uvolněním. Jak si to vnímal?


Kluci se snažili trefit bránu či to nějak dobruslit do konce, nám už na konci zápasu docházely síly. Zkrátka takto to musíme kouskovat, pauza po pauze, vydechnout si a připravit se na další buly či jiné situace. 
Žáci před 3 dny

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci 20.08.2019

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >