Rozhovory 05.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Hübl: Věřím, že týmu mám co dát. Extraligu bych neuzavíral

Viktor Hübl neodmyslitelně patří k litvínovskému hokeji. Černožlutá legenda bude na severu Čech pokračovat i v příštím ročníku, klub s jednačtyřicetiletým veteránem před nedávnem ohlásil podpis nového ročního kontraktu.
„Doufám, že další sezona bude lepší, než byla. Mám chuť hrát, těším se. Věřím, že ještě týmu mám co dát. Jsem rád, že jsme se domluvili,“ říká Hübl na úvod. 

Hráči se v pondělí po osmi týdnech sešli na zimním stadionu, kde zahájili přípravu na nadcházející sezonu. Mezi přítomnými hráči nechyběla ani klubová ikona. „Fyzicky je to dobré, pořád stejné. Byl jsem bez zranění, cítím se stejně dobře. Jsem nachystaný se připravit. Snad sezona bude co nejlepší,“ věří Hübl. 

O služby extraligového rekordmana měly zájem i jiné kluby, Hübl se však rozhodl setrvat na místě, kde nepřetržitě působil posledních dvanáct let. „Ptaly se, jestli budu pokračovat v Litvínově, že by o mě měly zájem. Bylo to docela příjemné, že to není jenom o tom to tady dohrát ze soucitu. Ale že se i jiné kluby ptaly, že by mě vzaly,“ usmívá se. 

Jednačtyřicetiletý útočník v uplynulé sezoně potvrdil, že stále nepatří do starého železa. Odehrál všech 52 duelů, vstřelil devatenáct gólů a přidal osmnáct asistencí. „Je příjemné, když se ještě střelecky daří. Ale radši bych byl, kdyby ta sezona byla lepší než ty nervy do konce,“ přiznává Hübl. 

Jeden ze strůjců mistrovského titulu z roku 2015 je držitelem řady rekordů. Jejich kompletní přehled zveřejnil na svém twitterovém účtu redaktor České televize Ondřej Zamazal. „Vím, že to teď někde vyšlo, známí mi to posílali. Ale nemám v tom přehled. Možná až skončím, tak si to přečtu a spočítám,“ tvrdí Hübl.

V klubu došlo v posledních týdnech k řadě změn, mužstvo nově povede slovenský trenér Vladimír Országh, na pozici sportovního ředitele byl angažován Pavel Hynek. „Uvidíme, teprve začínáme letní přípravu. Jestli budou nějaké větší změny… Snad to bude k dobrému. Uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně.“

Aktuální situace je velkým strašákem pro tuzemský sport, v hokejovém prostředí se tak v současnosti řeší případné uzavření nejvyšší soutěže na následující dva roky. Jak se k tomu staví Hübl? „Teď je to asi otázka peněz a nějakých finančních prostředků. Myslím, že pro hokej to nebude dobře. Extraliga tím moc nezíská,“ myslí si rodák z Chomutova. 

„Extraligu bych určitě neuzavíral. Myslím, že pak upadne úroveň. Byl jsem taky proti. Teď nevím, jak je to s financemi, ale přikláněl bych se k tomu,“ zakončuje Hübl. 
Mládež včera

Zemřel dlouholetý trenér mládeže Milan Král

V úterý 26. ledna ve věku 68 let navždy odešel bývalý dlouholetý trenér a funkcionář mládežnického oddílu Milan Král.
Více >
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >