A-tým 09.10.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Jak vidí Myšákův draft v Litvínově? Je to pro něj skvělá volba, říká někdejší hráč Montrealu Martin Ručinský

Celkem osm českých hráčů si vybraly zámořské kluby. Jako první šel na řadu litvínovský odchovanec Jan Myšák, který oslovil zástupce Montrealu Canadiens. K hokejové loterii se vyjádřili zástupci klubu, ke kterým se také přidala dlouholetá opora Habs, Martin Ručinský. Co si myslí o nové adrese litvínovského útočníka?
„Česká jednička draftu z litvínovské líhně je skvělá reklama pro klub,“ uvádí Kamil Havelka, předseda HC Litvínov a de facto šéf litvínovské mládeže. „Je to obrovský úspěch, Honzovi to moc přejeme,“ dodává. Severočeši o sobě dali zase znovu vědět. „Nejdříve podepsal smlouvu v NHL Kristian Reichel s Winnipegem,“ líčí hráčské úspěchy na poli zámořské ligy Havelka. „Nyní po Honzovi sáhl ve druhém kole Montreal Canadiens,“ komentuje dění na draftu.

„Je to obrovská motivace pro mladší kluky, protože když tvrdě a zodpovědně pracuješ, tak si můžeš splnit své cíle a sny,“ říká s ohledem na hráče, kteří jsou aktuálně v litvínovské juniorce. „Honzovi přejeme, aby to neskončilo jen draftem, ale aby podepsal zajímavou smlouvu, také doufáme, že se v NHL prosadí,“ pokračuje Havelka.

„Volbou v draftu Litvínov získává i určitý finanční bonus a díky tomu se i vrací do klubu prostředky, které klub do hráčů vkládá, takže tento úspěch je pro klub i po ekonomické stránce,“ osvětluje výhody vysoké volby. „Nejradši bychom byli, kdyby se nám každý rok rodilo alespoň deset takový Myšáků nebo Reichelů,“ uzavírá se smíchem.

Důvod k úsměvu má i generální manažer Pavel Hynek. „Honzovi gratulujeme k úspěšnému draftu,“ popřál na úvod útočníkovi ke splněnému snu. „Zařadil se po bok dalších litvínovských legend, kteří prošli draftem,“ dodává Hynek. „Je to ocenění jeho dlouhodobé práce, ale i dobrá vizitka naší mládeže a klubu,“ pokračuje nepřímou poklonou trenérům v Litvínově.

„Montreal je „hockeytown“, kde je hokej náboženstvím. Své by o tom Honzovi mohli vyprávět i odchovanci klubu Petr Svoboda, Robert Lang nebo Martin Ručinský,“ líčí Hynek. Prvně jmenovaný byl dokonce Montrealem draftován a v jeho službách strávil 8 sezon.
 
„Jsme rádi, že se klub může nadále podílet na jeho rozvoji a nadcházející období ukáže, kdy povedou jeho kroky za moře,“ dodává na závěr. Myšák totiž aktuálně figuruje na soupisce litvínovské Vervy.

„Samozřejmě jsem zaregistroval, že si ho ve druhém kole vybral Montreal,“ vyjádřil se k volbě kanadského celku Martin Ručinský, který v dresu Habs působil. „Hrál jsem tam několik let, je to hokejová bašta a věhlasný klub,“ přibližuje atmosféru v klubu. „Přeji mu hodně úspěchů, ať se mu tam daří, ať se prosadí a zanechá tam nějakou litvínovskou stopu,“ poblahopřála Myšákovi litvínovská legenda.
Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov