Rozhovory 20.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Jakub Petružálek: Není čas na zkoušení nových věcí, musíme bojovat

Na severu Čech vládne ponurá atmosféra. Verva má na kontě sérii sedmi proher bez výhry. Naposledy změřila síly s Olomoucí, která byla nad litvínovské síly a po prohře se černožluté utrpení ještě prohloubilo. Jedinou branku chemiků zapsal Jakub Petružálek.
Začátek nedělního zápasu měla v režii domácí Verva, kterou vpřed hnali fanoušci. Ti se radovali už po třiceti vteřinách, když Konráda překonal Hanzl. Sudí však posoudili, že brance předcházela přihrávka rukou Richarda Jarůška a trefa nebyla uznána. „Nevím, jestli nás neuznaný gól rozhodil,“ krčil rameny Petružálek. Incident doprovázel chaos, rozhodčí nejdříve gól uznali, poté byl ale na základě rozhodnutí videorozhodčího odvolán.

Verva zaznamenala sedmou prohru v řadě, naposledy Severočeši zvítězili 22. prosince v souboji s Pardubicemi. „Není čas na zkoušení nových věcí, musíme do toho jít po držce,“ popsal expresivně aktuální strategii. Přitom Litvínov v uplynulých zápasech odehrál dobrá utkání, soupeře přestřílel, ale chyběla tečka v podobě výhry. „Trápí nás zakončení,“ pokračoval sklesle Petružálek.

Litvínovský útočník se prosadil na konci první třetiny, kdy šikovně tečoval Ščotkovu ránu. Ani tento zásah neprobudil černožlutou produktivitu. Jakub Petružálek je aktuálně nejlepším hráčem Vervy, zcela jistě by to však vyměnil za týmový úspěch svého týmu. Zkušený forvard má na svém kontě 29 bodů za 8 branek a 21 přihrávek.

„Kdybychom věděli v čem to vězí, tak to změníme,“ odpovídal stručně zkušený útočník. „Olomouc nám zblokovala strašně moc střel,“ hledal důvod, proč se nemohla Verva prosadit.
 
Litvínovu aktuálně patří třináctá příčka a má stejně bodů jako poslední Pardubice, které ještě mají o dva zápasy více. „Víme, jaká je realita a musíme bojovat každý zápas,“ komentoval současnou situaci jediný úspěšný střelec. „Jiná cesta ven nevede,“uzavřel rozhovor Petružálek.

Preview - Junioři dnes

Druhá polovina skupiny startuje, juniorka znovu změří síly se Spartou

Litvínovská juniorka začíná druhou polovinu skupinové části DHL Superpoháru, v sobotu zamíří do Prahy. První vzájemné střetnutí ovládla Sparta, která si ze severu odvezla tři body. Oplatí jí chemici úvodní porážku?
Více >
Preview - Dorost dnes

Přeruší dorostenci jízdu Vítkovic?

Litvínovští dorostenci se po dvou prohraných zápasech v řadě utkají s vítkovickou Riderou, která zvítězila v posledních čtyřech utkáních. Zápas se odehraje v sobotu 22. února na Zimním stadionu Ivana Hlinky a úvodní buly bude vhozeno ve 12:30, přijďte naše mladé naděje podpořit!
Více >
Zápasy - Dorost včera

Drama v Hradci Králové, dorostenci prohráli s Mountfieldem po nájezdech 2:3

V předvečer utkání litvínovského áčka narazili dorostenci shodou okolností na stejného soupeře, v rámci 17. kola nadstavby změřili síly s Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas začal lépe pro domácí, zápletka přišla v závěrečné třetině. Hosté se prosadili dvakrát, hradečtí pouze jednou. O dělbě bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli...
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov