Rozhovory 20.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Jakub Petružálek: Není čas na zkoušení nových věcí, musíme bojovat

Na severu Čech vládne ponurá atmosféra. Verva má na kontě sérii sedmi proher bez výhry. Naposledy změřila síly s Olomoucí, která byla nad litvínovské síly a po prohře se černožluté utrpení ještě prohloubilo. Jedinou branku chemiků zapsal Jakub Petružálek.
Začátek nedělního zápasu měla v režii domácí Verva, kterou vpřed hnali fanoušci. Ti se radovali už po třiceti vteřinách, když Konráda překonal Hanzl. Sudí však posoudili, že brance předcházela přihrávka rukou Richarda Jarůška a trefa nebyla uznána. „Nevím, jestli nás neuznaný gól rozhodil,“ krčil rameny Petružálek. Incident doprovázel chaos, rozhodčí nejdříve gól uznali, poté byl ale na základě rozhodnutí videorozhodčího odvolán.

Verva zaznamenala sedmou prohru v řadě, naposledy Severočeši zvítězili 22. prosince v souboji s Pardubicemi. „Není čas na zkoušení nových věcí, musíme do toho jít po držce,“ popsal expresivně aktuální strategii. Přitom Litvínov v uplynulých zápasech odehrál dobrá utkání, soupeře přestřílel, ale chyběla tečka v podobě výhry. „Trápí nás zakončení,“ pokračoval sklesle Petružálek.

Litvínovský útočník se prosadil na konci první třetiny, kdy šikovně tečoval Ščotkovu ránu. Ani tento zásah neprobudil černožlutou produktivitu. Jakub Petružálek je aktuálně nejlepším hráčem Vervy, zcela jistě by to však vyměnil za týmový úspěch svého týmu. Zkušený forvard má na svém kontě 29 bodů za 8 branek a 21 přihrávek.

„Kdybychom věděli v čem to vězí, tak to změníme,“ odpovídal stručně zkušený útočník. „Olomouc nám zblokovala strašně moc střel,“ hledal důvod, proč se nemohla Verva prosadit.
 
Litvínovu aktuálně patří třináctá příčka a má stejně bodů jako poslední Pardubice, které ještě mají o dva zápasy více. „Víme, jaká je realita a musíme bojovat každý zápas,“ komentoval současnou situaci jediný úspěšný střelec. „Jiná cesta ven nevede,“uzavřel rozhovor Petružálek.

Žáci včera

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >
Žáci před 3 dny

DEVÍTKA: Demolice Loun a těsná prohra s Energií

Nový ročník před nedávnem odstartovali i litvínovští deváťáci. Černožlutí mládežníci vstoupili do soutěže vysokým vítězstvím proti Lounům, o týden později ale ve vyrovnaném duelu nestačili na Karlovy Vary.
Více >