Rozhovory 15.02.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Jan Ščotka: Bod bereme, s výkonem nemůžeme být spokojení

Během utkání byl hodně vidět, často rozdával hity a obíral soupeře o kotouč. Klíčovou roli sehrál obránce Jan Ščotka při jediné litvínovské brance, kdy dokázal přesnou nahrávkou najít Richarda Jarůška. Díky trefě domácího útočníka dospěl zápas do prodloužení. Jak viděl zápas nejproduktivnější litvínovský bek?
Chemici měli v hlavách poslední vzájemný zápas, kdy s Libercem padli vysoko 1:6. Debakl chtěli odčinit, Bílí Tygři ale byli velmi dobře připravení. Litvínov měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázal proměnit. Ve druhém dějství pálil přesně Derner, Verva se snažila manko dohnat, což se jí povedlo zásluhou Jarůška. O vítězství hostů nakonec rozhodl v prodloužení Gríger.

„Zlatý bod,“ oddychl si po utkání Ščotka. „Nebýt Denise Godly, tak zápas mohl skončit 7:0,“ nastínil vývoj bez maskovaného muže, který čelil více jak třiceti střelám. Verva vyrovnala prakticky za minutu dvanáct. „Hodil jsem to před branku a Ríša to doplácnul do brány,“ komentoval litvínovskou trefu stěžejní obránce Vervy.

„Jednoznačně nás srážely fauly,“ hledal problém v nedisciplinovanosti hráčů. Litvínov se provinil čtyřikrát, stejným počtem se předvedl i Liberec. Zajímavostí je, že ani jeden tým nedokázal početní výhodu využít. Domácí dokázali ubránit nebezpečnou libereckou přesilovku, která patří k nejlepším v lize. „Možná jsme bránili lépe, ale i přesto měl Liberec spoustu šancí,“ řekl Ščotka.

„V posledních zápasech se musíme zaměřit na obranu,“ vypověděl bezprostředně po zápase. „Budeme se věnovat videu, pustíme si klipy z dnešního zápasu. Cílem je udržení desítky,“ uzavřel Ščotka.

Celý rozhovor s Janem Ščotkou:

Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >
Mládež 07.07.2022

Do zámoří se těším, posune mě to osobně i hokejově, říká útočník Šprynar

Talentovaný útočník Jan Šprynar byl vybrán v letošním draftu CHL kanadským týmem Rimouski Océanic, za který by měl v příští sezóně nastupovat. Jak zhodnotil své loňské působení v Litvínově a jak se těší do zámoří?
Více >