A-tým 07.10.2020
Autor: Vladislav Kollert

Je to neuvěřitelný pocit, září po draftu Myšák

Jan Myšák byl zvolen zástupci NHL jako nejvýše postavený Čech v letošním draft, z 48. pozice si ho vybral Montreal Canadiens. V exkluzivním rozhovoru bezprostředně po draftu se pochlubil svými pocity a vyhlídkami do budoucna.

Jsou to necelé dvě hodiny po draftu - jaké jsou tvé pocity bezprostředně po draftování?

Pořád se ještě trochu klepu, ale je to úplně super. Je to těžké popsat, ale je to taková menší odměna za práci, kterou jsem dělal strašně dlouho. Je to první krůček k tomu mému snu, k té NHL, takže jsem z toho nadšený.

Co říkáš na tu pozici na draftu? Byl jsi nervózní z toho dlouhého čekání?

Byl jsem nervózní už v tom prvním kole, když si mě nikdo nevzal. Dneska už se to taky trochu táhlo a to čekání bylo více vyčerpávající. Jsem ale hrozně rád, že už je to za mnou a že je to právě Montreal, klub s obrovskou historií. Nemůžu se už dočkat, až tam pojedu a ukážu, co umím.
Jan Myšák s dresem Montrealu

S kým jsi draft sledoval? Dnes i včera? 

Včera jsme měli menší draft party s rodinou, přijel i trenér Jakub Čutta, agent Michal Sivek, trenér Kotrla. Byli tu vlastně lidé, kteří mi nejvíce pomohli i v těch nejhorších chvílích, hlavně rodiče. Bratr už bohužel odjel. 

Už jsi říkal, že Montreal je klub s obrovskou historií, vyhráli konkrétně 24 Stanley Cupů. Jak jsi spokojen s tím, že si tě vybrali právě oni a ne někdo jiný?

Myslím si, že tu spokojenost ani nemohu popsat. Klub je to velký, fanouškovská základna je neuvěřitelná. Nemůžu se dočkat, až začnu dělat první krůčky v té organizaci. Musím makat, abych se do toho týmu dostal. Bude to hodně práce, ale nic nemožné, takže se do toho s radostí zítra pustím. 

Jsou na plánu i nějaké oslavy?

S rodinou a s kamarády to oslavíme, ale žádné extra oslavy to nebudou. Zítra je další den, musím zase jít makat, abych byl o něco blíže tomu svému snu. V neděli navíc máme zápas, takže se musím soustředit hlavně na tohle.

 Rozhovor s Janem Myšákem lze nalézt i na našem facebooku:


Záznam z 48. volby draftu, ve které byl Jan Myšák vybrán Montrealem:


Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov