Rozhovory 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Je to pro mě výzva, chci pomoct týmu, říká Michal Moravčík

Jako výrazná posila dorazil tento týden na sever Čech reprezentační obránce Michal Moravčík. Pětadvacetiletý bek pomůže Litvínovu v těžkém závěru sezony, kdy se bude rozhodovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Jaké jsou jeho první dojmy?
„Beru to tak, jak to je. Udělám maximum, abych pomohl týmu a zachránili jsme tady extraligu,“ říká Moravčík na úvod. 

Jako protihodnota zamířil do Plzně jeden z klíčových obránců Vervy v probíhajícím ročníku Adam Jánošík. Na jeho místo přišel právě Moravčík, který má zkušenosti se zámořským hokejem a dvěma světovými šampionáty. 

„Určitě je to pro mě výzva. Z osobního hlediska chci podat co nejlepší výkon, abych z toho měl dobrý pocit. Hlavní je týmový výkon a my ho musíme předvést na ledě, ne tady. Jsou tady skvělí hráči, bohužel v této sezoně jim to tolik nelepí,“ tvrdí vysoký zadák původem z Klatov. 


Moravčík se tak z týmu, který se pohybuje na čele tabulky, přesunul do Litvínova, kde bude bojovat o záchranu. S motivací ale podle svých slov problém nemá. „Nikdy jsem nic nevypouštěl, nemám to v povaze. Motivací je i reprezentace, nemám důvod se tady na to vybodnout. Dobrými výkony si třeba řeknu o nominaci a sezonu si prodloužím. Půjdu do toho na maximum a snad pomůžu,“ doufá.

Trenérský tým si od něj slibuje především komplexnost: kouč Kýhos může Moravčíka využívat v přesilových hrách i oslabeních. „Musím na obou stranách hřiště odvést to své, pomoct i v útoku. Prostě být spolehlivý bek, kterého můžete nasadit do každé situace,“ pokračuje Moravčík. 

V záchranářském souboji se zřejmě bude rozhodovat mezi Litvínovem, Vítkovicemi a Pardubicemi. „Tabulku jsem upřímně nějak moc nesledoval, člověk si nechce zbytečně zaflákat hlavu. Asi si to ale rozdají tyhle tři týmy,“ uzavírá litvínovská posila. 
Preview - Junioři dnes

Druhá polovina skupiny startuje, juniorka znovu změří síly se Spartou

Litvínovská juniorka začíná druhou polovinu skupinové části DHL Superpoháru, v sobotu zamíří do Prahy. První vzájemné střetnutí ovládla Sparta, která si ze severu odvezla tři body. Oplatí jí chemici úvodní porážku?
Více >
Preview - Dorost dnes

Přeruší dorostenci jízdu Vítkovic?

Litvínovští dorostenci se po dvou prohraných zápasech v řadě utkají s vítkovickou Riderou, která zvítězila v posledních čtyřech utkáních. Zápas se odehraje v sobotu 22. února na Zimním stadionu Ivana Hlinky a úvodní buly bude vhozeno ve 12:30, přijďte naše mladé naděje podpořit!
Více >
Zápasy - Dorost včera

Drama v Hradci Králové, dorostenci prohráli s Mountfieldem po nájezdech 2:3

V předvečer utkání litvínovského áčka narazili dorostenci shodou okolností na stejného soupeře, v rámci 17. kola nadstavby změřili síly s Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas začal lépe pro domácí, zápletka přišla v závěrečné třetině. Hosté se prosadili dvakrát, hradečtí pouze jednou. O dělbě bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli...
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov