A-tým 08.09.2016
Autor: Redakce

K premiéře do Olomouce! V neděli přijede Zlín

V pátek dopoledne se Verva vydá k prvnímu ostrému zápasu nové sezóny, do hanácké metropole (18:00).
Bouřlivé prostředí, skandování: „Mora, Mora!“ a stmelený tým s velmi dobrou obranou, to jsou jedny z průvodních znaků olomouckého klubu a mužstva.

Kolektiv trenéra Venery v minulém ročníku obsadil senzační páté místo v základní části. Ve čtvrtfinále jej vyřadila Plzeň, což značilo konečnou šestou příčku – po baráži rok předtím nesporně velký úspěch.
Jen první Liberec dostal o tři branky méně, než vykázalo skvělé vysvědčení olomoucké defenzívy a brankáře Konráda (pouhých 115 inkasovaných gólů).

Generálku na start TELH odehráli Hanáci o den později než Verva, druhého září si k ní odskočili do Trenčína. Pozor na olomoucký začátek: v 19. vteřině už „Kohouti“ vedli 1:0 a v 5. minutě 2:0. Nakonec si přivezli povzbuzení v podobě výhru téměř kontumační – 4:0.

Olomouc nastoupila v sestavě: Konrád – Skrbek (kapitán), Jaroměřský, Houdek, Staněk, Škurek, Ondrušek, Matai – Holec, Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Skladaný, J. Mikúš, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt.

Litvínov ladí formu usilovně a začíná hned na úvod soutěže těžkým losem: moravsko-slezským trojbojem. V neděli přivítá Zlín a v úterý hraje v Třinci.

Malá perlička: pokud by v pátek nebo později nastoupili Robin a Martin Hanzl, bylo by to po letech poprvé, co by se v jednom extraligovém zápase žlutočerných objevila bratrská dvojice útočníků.
Při jediném startu Tomáše Doležala v minulé sezóně totiž jeho bratr Jiří nehrál. Kdysi se míjela také dvojice Stanislav a Pavel Rosa, takže až před více než 24 lety spolu naposledy nastoupili Kamil a Richard Koláček. Před nimi byli jedinými bratry-útočníky, kteří spolu hráli v týmu, Zdeněk a Jiří Zímové v 60. letech.

K premiéře v Tipsport extralize se kromě možného Martina Hanzla chystá v dresu HCVL norský obránce Daniel Sørvik a útočník Richard Nejezchleb, obnovený debut čeká forvarda Jakuba Černého.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli v tradičních 17:30 přivítá Verva v domácí premiéře PSG Zlín. U pokladen dostanete ke vstupence Kalendář s rozpisem utkání. Čekají také nové soutěže, nový maskot a další zajímavosti.

Online předprodej vstupenek k stání a omezeného počtu k sezení začíná v pátek cca v 9 hodin.
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >
Mládež 07.07.2022

Do zámoří se těším, posune mě to osobně i hokejově, říká útočník Šprynar

Talentovaný útočník Jan Šprynar byl vybrán v letošním draftu CHL kanadským týmem Rimouski Océanic, za který by měl v příští sezóně nastupovat. Jak zhodnotil své loňské působení v Litvínově a jak se těší do zámoří?
Více >