Konto našeho srdce 08.04.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Kačenka bude po operaci opět trénovat v rehabilitačním centru v Klimkovicích

V pondělí 12. dubna nastoupí devítiletá Kačenka Zíková na další měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Kačku nečeká jen ozdravný pobyt, ale především pohybový trénink. Po prodělané dětské mozkové obrně a několika rehabilitacích v různých centrech v regionu a dalších v Klimkovicích podstoupila Kačenka operaci.
Po lékařském zákroku začala opět trénovat chůzi za pomoci rehabilitačních sester. Se svou maminkou a sestřičkou jezdí trénovat na Novou Ves nebo do nového prostředí Mosteckého jezera. Malá bojovnice potřebuje stále ještě profesionální pomoc a možnost využití speciálních strojů a zařízení pro nácvik chůze a posilování svalů. Proto Konto našeho srdce společně s partnerem Inno Comp Bohemia zakoupilo pro Kačenku jarní turnus pobytu v rehabilitačním centru Klimkovice. Letos se podařilo získat podporu i ze zdravotní pojišťovny, a tak jsme proplatili celkem 36 tisíc korun za měsíční pobyt. Děkujeme Ing. Tomáši Francírkovi, řediteli společnosti Inno Comp Bohemia za finanční podporu.

 

Jedeme v tom spolu.

Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >