Rozhovory 29.06.2019
Autor: Ondřej Mach

Kádr máme velice dobrý, kvalitu musíme přenést na led, velí Jiří Šlégr

Soupiska Vervy v posledních dnech doznala konečných změn. Posledními příchozími se stali dva obránci - Adam Jánošík a Karel Kubát. Oba přicházejí z Kontinentální hokejové ligy, Jánošík ze Slovanu Bratislava, Kubát se vrací z Vladivostoku. O okolnostech jejich přestupu se v krátkém rozhovoru rozpovídal generální ředitel a trenér týmu Jiří Šlégr.

Proč jste se rozhodl právě pro Adama Jánošíka?

Jsme rádi, že se nám podařilo najít dohodu. Měli jsme trochu štěstí v tom, že Slovan Bratislava nepokračuje v KHL, takže na trhu se najednou objevil daleko větší počet kvalitních obránců. Rozhodli jsme se pro Adama, vzhledem k tomu, že má bruslařské vlohy. Moje myšlenka jako trenéra je, že bych chtěl mít obránce hodně bruslivé, aby podporovali útok a hráli jsme rychlý útočný hokej. Myslím, že tyhle předpoklady Adam splňuje.

Jak bylo těžké přemluvit k návratu Karla Kubáta?

Ne všechna jednání byla jednoduchá. Karel ještě chtěl odejít do KHL, nicméně trh je naplněný a úplně se to nepovedlo. Nám hodně záleželo na tom, aby tady zůstal. Proto jsme do poslední chvíle nebrali nikoho jiného a nabídli mu takové podmínky, aby si to rozmyslel a zůstal u nás.

Vyplatila se v jednáních trpělivost?

Věřím, že fanoušci už byli nervózní. Pracovali jsme na příchodech, ale nechtěli jsme se unáhlit. Čekali jsme, jak dopadne Slovan Bratislava, protože jsme věděli, že z toho můžou vypadnout kvalitní obránci. Dnes jsme rádi, že jsme byli trpěliví a povedlo se to.

Dá se tedy říct, že nabídkami můžete konkurovat KHL?

To si myslím, že nemůžeme. O tom to není. Kádr máme velice dobrý, jak v útoku, tak i v obraně.

Jak jste nyní spokojen se stavem obrany?

Myslím, že tam funguje určitá vyváženost, jak věková, tak herní, což je pro nás důležité. Jsou tam obránci, kteří jsou vyloženě ofenzivní, ale i naopak. Zrovna Adam je jeden z těch, kdo umí obojí. Myslím, že nakombinované je to velice slušně, akorát to musíme přenést z papíru na led.

Skládal jste si obranu podle svých představ?

Pro mě je to s obranou mnohem jednodušší, něž s útokem. Člověk pro to má úplně jiný cit, když to hrál. Věřím, že výběr hráčů, co jsme udělali, se zúročí.

Útok už je tedy taky kompletní?

Ano. Tým pro nadcházející sezonu máme uzavřený a uvidíme, jak to bude v jejím průběhu pokračovat. 
Žáci před 2 dny

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci 20.08.2019

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >