Rozhovory 29.06.2019
Autor: Ondřej Mach

Kádr máme velice dobrý, kvalitu musíme přenést na led, velí Jiří Šlégr

Soupiska Vervy v posledních dnech doznala konečných změn. Posledními příchozími se stali dva obránci - Adam Jánošík a Karel Kubát. Oba přicházejí z Kontinentální hokejové ligy, Jánošík ze Slovanu Bratislava, Kubát se vrací z Vladivostoku. O okolnostech jejich přestupu se v krátkém rozhovoru rozpovídal generální ředitel a trenér týmu Jiří Šlégr.

Proč jste se rozhodl právě pro Adama Jánošíka?

Jsme rádi, že se nám podařilo najít dohodu. Měli jsme trochu štěstí v tom, že Slovan Bratislava nepokračuje v KHL, takže na trhu se najednou objevil daleko větší počet kvalitních obránců. Rozhodli jsme se pro Adama, vzhledem k tomu, že má bruslařské vlohy. Moje myšlenka jako trenéra je, že bych chtěl mít obránce hodně bruslivé, aby podporovali útok a hráli jsme rychlý útočný hokej. Myslím, že tyhle předpoklady Adam splňuje.

Jak bylo těžké přemluvit k návratu Karla Kubáta?

Ne všechna jednání byla jednoduchá. Karel ještě chtěl odejít do KHL, nicméně trh je naplněný a úplně se to nepovedlo. Nám hodně záleželo na tom, aby tady zůstal. Proto jsme do poslední chvíle nebrali nikoho jiného a nabídli mu takové podmínky, aby si to rozmyslel a zůstal u nás.

Vyplatila se v jednáních trpělivost?

Věřím, že fanoušci už byli nervózní. Pracovali jsme na příchodech, ale nechtěli jsme se unáhlit. Čekali jsme, jak dopadne Slovan Bratislava, protože jsme věděli, že z toho můžou vypadnout kvalitní obránci. Dnes jsme rádi, že jsme byli trpěliví a povedlo se to.

Dá se tedy říct, že nabídkami můžete konkurovat KHL?

To si myslím, že nemůžeme. O tom to není. Kádr máme velice dobrý, jak v útoku, tak i v obraně.

Jak jste nyní spokojen se stavem obrany?

Myslím, že tam funguje určitá vyváženost, jak věková, tak herní, což je pro nás důležité. Jsou tam obránci, kteří jsou vyloženě ofenzivní, ale i naopak. Zrovna Adam je jeden z těch, kdo umí obojí. Myslím, že nakombinované je to velice slušně, akorát to musíme přenést z papíru na led.

Skládal jste si obranu podle svých představ?

Pro mě je to s obranou mnohem jednodušší, něž s útokem. Člověk pro to má úplně jiný cit, když to hrál. Věřím, že výběr hráčů, co jsme udělali, se zúročí.

Útok už je tedy taky kompletní?

Ano. Tým pro nadcházející sezonu máme uzavřený a uvidíme, jak to bude v jejím průběhu pokračovat. 
Junioři dnes

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >