A-tým 25.04.2014
Autor: Redakce

Kádr v přípravě, začíná se v pondělí

V pondělí 28. dubna ráno se začne na novou sezónu připravovat A-tým HC VERVA.
Hráči, kteří mají s klubem platnou smlouvu nebo u nich byla uplatněna opce a pokračují v současném týmu:

brankáři  Francouz, Nechvátal, Horák a Soukup
obránci  Chaloupka, Pavlík, Kousalík, Pavelka, Šlégr (?)
útočníci  Hübl, Lukeš, Ručinský (?), Hanzl, Trávníček, Jánský, Martynek, Piroš, Jurčík, Majdan, Smolka, Písařík a junioři.

S případnými novými posilami i s některými dalšími hráči z kádru týmu poslední sezóny, kterým ke 30. 4. 2014 skončí smlouva, vede klub dosud neuzavřená jednání.

„Zájem máme například o obránce Skleničku z Ústí. I o další hráče, zejména do obrany. Vedeme jednání, takže jména zatím z pochopitelných důvodů prozrazovat nebudu,“ řekl generální manažer klubu ing. Robert Kysela.

Brankář Petr Franěk hodlá ze zdravotních důvodů ukončit kariéru a věnovat se trénování mládeže.
Novinkou je obnovená funkce kondičního trenéra, kterým by měl být Marián Voda. S trenérem Rulíkem slovenský kondiční kouč již spolupracoval v Popradu a poté působil také ve Lvu Praha.

„Trénovat budeme ve dvou skupinách, rozdělených víceméně podle váhy a svalové hmoty, na lehčí a těžší,“ vysvětluje kouč Radim Rulík. „První skupina začne v 8:30, druhá v 9:30. Budeme využívat různá prostředí – palubovku na ploše zimního stadiónu, fitness, travnaté hřiště, atletický areál na Meziboří a podobně. Zapojí se i cca půltucet juniorů z loňského úspěšného týmu.“

Kouč, který spolu s Milošem Hořavou přebral v minulém ročníku Tipsport extraligy tým na posledním místě a nakonec mu jen těsně uniklo play off, povede v Litvínově první letní přípravu.

„Nechci teď náplň nějak víc rozpitvávat, nepovažuju za nutné detailně řešit, co všechno do tréninků zařadíme. Řekl bych to takhle – přípravu děláme s Milošem společně a čerpáme z našich zkušeností, které jsme za uplynulé roky nasbírali. Začátek bude na rozjezd, aby se kluci zatáhli a zase si zvykli na větší fyzickou zátěž a aktivitu,“ uzavírá Radim Rulík.
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >
Dorost 15.04.2022

Litvínovští ovládli Easter Cup v kategorii U16

Svěřenci trenérů Tvrzníka a Petružálka se představili na tradičním turnaji, který se koná v období Velikonoc pod názvem Easter Cup. Litvínovští dorostenci celý turnaj ovládli a slaví tak zisk zlatých medailí.
Více >