Rozhovory 26.11.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Každé utkání je důležité, hrajeme o přežití, říká útočník Richard Jarůšek

Litvínov prožívá krušné časy, v úterý ráno rezignoval trenér Jiří Šlégr. Mužstvo bylo v těžké situaci, protože v ten samý den ho čekal zápas s rivalem z Karlových Varů. Chemici do utkání vlétli s vervou a už po první minutě se radoval Richard Jarůšek. Výhru nakonec zařídil Pavelka a Litvínov přerušil sérii proher. Jak viděl utkání střelec prvního gólu?
Kdo přišel na zápas o chvilku později, měl smůlu. Třináct vteřin trvalo hráčům Litvínova dostat kotouč do branky. Mahbod našel v pravém kruhu Richarda Jarůška a ten překonal Bednáře. „My jsme chtěli do utkání vlétnout, a to se nám nadmíru povedlo,“ rozpovídal se po zápase Jarůšek. Verva potřebovala vzpruhu, která přišla právě s Jarůškovým gólem. „Týmu to vlilo krev do žil,“ pokračoval útočník.

Pražská posila se poprvé představila vedle další akvizice, Samsona Mahboda. Nové složení rychle zafungovalo a těžil z něj celý tým. „Trávíme spolu hodně času i mimo led, takže k sobě máme blízko,“ řekl o novém parťákovi. „Celá lajna hrála dnes výborně,“ pochválil také Martina Hanzla.

Litvínov v průběhu úterního rána zasáhla zpráva o konci trenéra Jiřího Šlégra. „My jsme se to dozvěděli ráno a nezbývalo nám nic jiného než vyhrát,“ přiblížil situaci v kabině forvard. „Všem vadí, kde se tým nachází,“ pokračoval. „Je to jen na nás, abychom to zvedli. Dnes jsme udělali první krok, nesmí to být pouhý záchvěv. Musíme bodovat i v pátek a v neděli,“ podotkl Jarůšek.


Severočeši využili zaváhání Pardubic, které jim takřka dýchají na záda. Dynamo ve vyrovnaném utkání nestačilo na Liberec a prohrálo v prodloužení. Verva má nyní náskok dvou bodů. „Každé utkání je pro nás důležité, hrajeme o přežití,“ jeho slova mířila právě na postavení v tabulce a také na letošní novinku. Kdo skončí poslední, rovnou sestupuje do první ligy.

V kuloárech kolovala také fotka, kterou zveřejnili fanoušci Vervy. Na té byla opřená lopata a krumpáč o dveře šatny „áčka“. Fanklub tak reagoval na špatné výsledky. „Je to jejich právo,“ načal ožehavé téma vousatý útočník. „Musím ale říct za sebe i za kluky, že makáme a snažíme se,“ obhajoval se Jarůšek. „Vždycky se v průběhu zápasu rozsypeme,“ přiznal nejproduktivnější hráč klubu.

Nespokojenost fanoušků ale nebyla na dnešním utkání vidět. Příznivci Vervy vytvořili výbornou diváckou kulisu. „My tu podporu potřebujeme,“ poděkoval Jarůšek. „Nesmíme žádný zápas vypustit, ale doufám, že dnes jsme jim udělali radost,“ dodalo s nadějí v hlase litvínovské křídlo.

Vervu dlouhodobě trápí nevyrovnané výsledky. Například před dvěma koly odehráli černožlutí dobrý zápas se Spartou, poté ale přišel dvojnásobný výpadek proti Hradci a Boleslavi. „Nevím v čem to vězí, kdybych to věděl, ihned bychom to změnili,“ popravdě odpověděla letošní posila. „Možná nám sedí jen určité týmy a jiné zase ne,“ krčil ramena Jarůšek.

Litvínovská lavička je zatím prázdná a všichni čekají, kdo zamíří na sever Čech. „Nic jsem nezaslechl, ale my jsme tu od toho abychom hráli hokej,“ odmítl spekulovat útočník. „Musíme makat a šlápnout do pedálu, protože v naší situaci už je maják na střeše,“ uzavřel rozhovor bývalý forvard pražské Sparty.

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:

Mládež před 3 dny

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary