Konto našeho srdce 15.12.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Konto našeho srdce spolu s Nadací Orlen Unipetrol a Denisem Godlou předali kyslíkový koncentrátor Hospicu sv. Terezie

Právě domácí hospicová péče je dnes nedílnou součástí zdravotnického systému, protože otevírá prostor pro důstojné doprovázení člověka na jeho poslední životní cestě.

Charitativní projekt Konto našeho srdce hokejového klubu HC VERVA Litvínov společně s Nadací Orlen Unipetrol a brankářskou jedničkou Denisem Godlou podpořili Domácí hospic sv. Terezie a zakoupili kyslíkový koncentrátor za více než 25 tisíc korun od společnosti Saegeling Medizintechnik.Nadace Orlen Unipetrol spolupracuje s Kontem našeho srdce více než 3 roky a společně tak pomáhají žadatelům o pomoc všude tam, kde je třeba. Denis Godla se rozhodl podpořit nákup tohoto přístroje a přispěl druhou polovinou požadované částky. Je to již druhý kyslíkový koncentrátor, který jsme předali ředitelce Domácího hospici paní Petře Stanislavě Meinlschmidtové.

Tento přístroj pomáhá zvládat umírajícím pacientům symptomy dušnosti.Dle slov paní ředitelky je právě dušnost nejnepříjemnější příznak, který je spojen s výraznou obavou o vlastní život pacienta. Velký podíl zde hraje i psychická složka. Právě dušnost má velkou řadu příčin. Využití kyslíkového koncentrátoru je nezbytné při zajišťování kvalitní hospicové péče. "Domácí hospicová péče zlepšuje kvalitu života a celkovou pohodu u umírajících pacientů, kteří chtějí zůstat ve svém vlastním domácím prostředí. Nejedná se o prodloužení života, ale o co nejvyšší kvalitu života až do jeho konce. Pokud člověka nejde uzdravit, je nutné odstranit nebo alespoň potlačit nepříjemné příznaky nemoci, jako je například právě symptom dušnosti," řekla ředitelka Domácího hospice sv. Terezie, z. ú. Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >