Konto našeho srdce 31.03.2022
Autor: Vilém Kunz, Libor Weber

Konto našeho srdce znovu spojilo síly s Nadačním fondem FK Teplice a pomohly Johance

Již počtvrté v letošní sezóně Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov a Nadační fond FK Teplice společně pomáhali potřebným v našem regionu. Tentokrát se rozhodli pomoci šestnáctileté Johance Zajícové, která žije společně se svojí maminkou v domě charity.

Johanka zápasí od svého narození s těžkým kombinovaným postižením, včetně opožděného vývoje jemné motoriky, těžké mentální retardace aepileptické encefalopatie. Sama neumí mnoho věcí – nenají se, nenakreslí obrázek, neobleče se. Protože Johance v minulosti velmi pomohli rehabilitace, uhradili jsme jí čtrnáctidenní intenzivní neuro-terapii v mezinárodním neurorehabilitačním centru ARCADA Ostrava a to ve výši 48 tisíc korun.

Tato neurorehabilitační terapie využívá pohybový rehabilitační koncept INFS - TheraSuit, s využitím dynamického elastometrického oblečku TheraTogs, který výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení a ulehčují nácvik motoriky. Zároveň má velmi pozitivní vliv na vestibulární systém, klouby, svaly, šlachy, rovnováhu, držení těla, stoj i pohyb v prostoru.

V rámci terapií mohla Johanka navíc využít i ergoterapie se speciálními sluchátky či Centrum lezecké všestrannosti. Johanka pracovala také v Multisenzorické místnosti, která napomáhá například k rozvoji koncentrace Vedle toho mohla využívat i speciálně masáže, včetně protahování jejích zkrácených svalu.

„Chtěla bych moc poděkovat za zaplacení této intenzivní terapie pro Johanku. Velmi ji pomohla a to nejen po fyzicky, ale i psychické stránce. Sami fyzioterapeuti jí moc chválili“, poděkovala na dálku maminka Johanky.

Symbolický šek předali za Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov útočníci Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna, za Nadační fond FK Teplice člen jeho dozorčí rady a legenda klubu Admir Ljevakovič spolu s obráncem Janem Shejbalem.

Fotogalerie

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >