Rozhovory 04.06.2022
Autor: Ondřej Mach, foto: iihf.com

Litvínov? Nejlepší možnost, tvrdí Zile. Radil mu i Balinskis, týmu chce pomoct

Solidní stopu na severu Čech zanechal Uvis Janis Balinskis, svého krajana se nyní pokusí napodobit Kristaps Zile. Lotyšský obránce by se měl zařadit mezi jednu z nejvýraznějších tváří obměněné defenzivy Litvínova.

Pro čtyřiadvacetiletého beka se jedná o druhé zahraniční angažmá. Uplynulou sezonu dohrával ve švédském městě Örebro, teď vyzkouší českou extraligu.

„Byla to nejlepší možnost, proto jsem se tak rozhodl,“ věří Zile. „O soutěži už něco vím, zjišťoval jsem si informace. Hraje tam hodně kvalitních hráčů, navíc taky nějací Lotyši.“

Verva má z posledních let s podepisováním lotyšských hráčů solidní zkušenost. Velký progres v klubu udělal třeba právě Balinskis.

„Jasně, mluvil jsem s ním. Bavil jsem se taky s Oskarsem Cibulskisem, dali mi na klub dobré reference,“ popisuje Zile.

Rodák z Rigy disponuje zkušenostmi z KHL, ve které nastupoval celkem šest let. Generální manažer Pavel Hynek jeho výkony podle svých slov sledoval dlouhodobě.

Zileho hlavní devízou je obranná činnost, nebojí se ale ani zaútočit. „Myslím, že to fanoušci musí vidět sami. Budu se snažit co nejvíc pomoct týmu,“ ujišťuje.

„Sebedůvěra je důležitá, když jdete do nového prostředí. Snad to bude dobrá zkušenost, těším se,“ hlásí dál Zile.

Lotyšský reprezentant si aktuálně užívá odpočinek po světovém šampionátu ve Finsku. Jednalo se už o čtvrtou účast na MS v jeho kariéře, mimo jiné si zahrál taky na olympiádě v Pekingu.

„Užil jsem si to, hlavně atmosféru. Minulý rok jsme měli fanoušky jen na jednom zápase, letos to bylo naštěstí takhle. Jejich podpora byla fantastická,“ těší Zileho.

Kdy se připojí k týmu Litvínova, to ale zatím netuší. „Teď skončila sezona. Promluvíme si s generálním manažerem a uvidíme,“ zakončuje.

Mládež včera

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Více >
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >