Rozhovory 29.12.2020
Autor: Ondřej Vlk

Litvínov byl vždy má srdcová záležitost, říká člen prestižního Triple Gold Clubu Jiří Šlégr

Jiří Šlégr je jedním z nejslavnějších obránců historie českého hokeje. Litvínovských odchovanec je ověnčen řadou medailí, ale jen jako jeden ze dvou Čechů se může pyšnit nejprestižnějším oceněním za členství ve slavném Triple Gold Clubu za vítězství v NHL, na mistrovství světa a olympijských hrách. K tomu přidal i titul mistra České republiky v roce 2015 s Litvínovem a v tomto ohledu je nejúspěšnějším českým hokejistou. V anketě All-Star Litvínov (1945-2020) se umístil na dělené třetím místě s Ivanem Hlinkou.
S hokejem začínal v Litvínově. Už v mládežnických kategoriích patřil k hráčům, kterým se prorokovala velká budoucnost. Zlom nastal po první sezóně za A-tým, po které začal v dalších ročnících zářit a vypracoval se v hvězdu nejvyšší české soutěže. Během svých začátků v profesionálním hokeji stihl mnohé. Přivezl dvě medaile z MS U20, zahrál si před odchodem do NHL mistrovství světa a přivezl bronz z olympijských her v Albertvile. 

Následovala bohatá kariéra v NHL i řada úspěchů v reprezentaci. Byl součástí zlatého týmu z Nagana, v sezóně 2001/2002 získal s Detroitem Stanley Cup a v roce 2005 se ve Vídni po zlatém MS stal členem Triple Gold Clubu. Svou kariéru končil hned dvakrát, poprvé po sezóně 2009/2010 a po druhé po zisku mistrovského titulu v sezóně 2014/2015. 

Obsáhlý rozhovor s Jiřím Šlégrem:

Preview - Dorost včera

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >