Rozhovory 29.12.2020
Autor: Ondřej Vlk

Litvínov byl vždy má srdcová záležitost, říká člen prestižního Triple Gold Clubu Jiří Šlégr

Jiří Šlégr je jedním z nejslavnějších obránců historie českého hokeje. Litvínovských odchovanec je ověnčen řadou medailí, ale jen jako jeden ze dvou Čechů se může pyšnit nejprestižnějším oceněním za členství ve slavném Triple Gold Clubu za vítězství v NHL, na mistrovství světa a olympijských hrách. K tomu přidal i titul mistra České republiky v roce 2015 s Litvínovem a v tomto ohledu je nejúspěšnějším českým hokejistou. V anketě All-Star Litvínov (1945-2020) se umístil na dělené třetím místě s Ivanem Hlinkou.
S hokejem začínal v Litvínově. Už v mládežnických kategoriích patřil k hráčům, kterým se prorokovala velká budoucnost. Zlom nastal po první sezóně za A-tým, po které začal v dalších ročnících zářit a vypracoval se v hvězdu nejvyšší české soutěže. Během svých začátků v profesionálním hokeji stihl mnohé. Přivezl dvě medaile z MS U20, zahrál si před odchodem do NHL mistrovství světa a přivezl bronz z olympijských her v Albertvile. 

Následovala bohatá kariéra v NHL i řada úspěchů v reprezentaci. Byl součástí zlatého týmu z Nagana, v sezóně 2001/2002 získal s Detroitem Stanley Cup a v roce 2005 se ve Vídni po zlatém MS stal členem Triple Gold Clubu. Svou kariéru končil hned dvakrát, poprvé po sezóně 2009/2010 a po druhé po zisku mistrovského titulu v sezóně 2014/2015. 

Obsáhlý rozhovor s Jiřím Šlégrem:

Zápasy - Junioři před 3 dny

Domácí vítězná šňůra juniorů pokračuje, Litvínov porazil Jihlavu 5:1

L i t v í n o v - Litvínovští junioři navázali na úspěšné domácí zápasy a porazili Jihlavu 5:1.
Více >
Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >