A-tým 23.04.2020
Autor: Ondřej Mach

Litvínov si připomíná pět let od titulu, historický triumf trefil Lukeš

Na den přesně před pěti lety se litvínovští hokejisté poprvé v historii klubu stali mistry České republiky. Sedmý zápas v Třinci hraný 23. dubna 2015 Verva ovládla v poměru 2:0 a odstartovala velkolepé oslavy klubu z nejmenšího extraligového města.
Většina litvínovských fanoušků ten moment nikdy nevymaže z paměti. Běžela poslední minuta sedmého zápasu finálové série s Třincem, na výsledkové tabuli svítil stav 0:1… Oceláři chybovali při rozehrávce u levého mantinelu, kotouče se zmocnil Viktor Hübl a nezištně ho nabídl před prázdnou branku parťákovi Františku Lukešovi, který svým druhým gólem stvrdil zisk mistrovského titulu. 

V následujících hodinách, dnech a týdnech se v malém městě na severu Čech bouřlivě slavil úspěch, kterého se dočkala generace velkých hráčů kolem Jiřího Šlégra, Martina Ručinského, Kamila Piroše a dalších. Neopomenutelnou součástí zlaté sezony byli trenéři Radim Rulík a Miloslav Hořava starší. 

Klub na cestě za titulem ve čtvrtfinále vyřadil Pardubice, v semifinále si poradil s brněnskou Kometou, a přestože ve finále ztratil slibný náskok 3:1 na zápasy, vítěznou radost už si vzít nenechal. Na kompletní přehled tehdejších extraligových mistrů se můžete podívat ZDE

Konto našeho srdce před 2 dny

Další paruka z Nového hára mířila Žanetce do Jirkova

Konto našeho srdce podporuje již druhým rokem spolek Nové háro, který založila Markétka Zagrapanová. Její pokračovatelkou je maminka Lucie Staňková, která převzala šek na částku 25 000 Kč.
Více >
Rozhovory - Junioři před 2 dny

Trenér juniorky Tvrzník: Kdo nebude makat, tak nebude hrát. Cílem je vychovat hráče pro A-tým

V realizačním týmu juniorky před novým ročníkem došlo ke změnám, novým koučem nejstarší mládežnické kategorie se stal Martin Tvrzník. Čtyřicetiletý trenér se v rozhovoru rozpovídal o začátku sezony, aktuální situaci nebo konkurenci v kádru.
Více >
Konto našeho srdce 23.10.2020

Konto našeho srdce pomáhá dětským diabetikům

Se spolkem Diahelp Most spolupracujeme již delší dobu a dohodli jsme se na pomoci dětským pacientům s diabetem.
Více >