A-tým 04.02.2008
Autor: Redakce

Lukeš a Jánský v reprezentaci!

Pět změn nastalo v nominaci české reprezentace na švédské LG Games. ...
Pět změn nastalo v nominaci české reprezentace na švédské LG Games.

Z původní sestavy vypadli brankář Adam Svoboda, obránci Jiří Moravec, Miroslav Blaťák, útočníci Leoš Čermák a Štěpán Hřebejk. Do výběru byli dodatečně zařazeni gólman Tomáš Duba, zadák Marek Černošek (oba Sparta) a útočníci František Lukeš s Peterem Jánským (oba Litvínov), které v národním týmu čeká premiéra.

Tolik oficiální zpráva na www.hokej.cz. Pro oba litvínovské hráče je dodatečná nominace odměnou za letošní výkony v extralize.

Peter Jánský (11+7) patřil hlavně na podzim ke střeleckým oporám mužstva. Nastupuje v extralize třetí sezónu a letos má nejúspěšnější rok, který ho vynesl do první Reichelovy formace. Na soupeře platí tahem na branku, využívá výborné fyzické parametry.
František Lukeš (17+20) je rovněž členem prvního útoku. Vykazuje od začátku soutěže stabilně vysokou výkonnost, která jej vynesla na druhé místo v tabulce extraligové produktivity a na první v litvínovském pořadí. Sám to přičítá letní přípravě, kterou před touto sezónou absolvoval celou, zatímco loni se k týmu připojil až na ledě. Litvínovské barvy hájí druhý rok, je odchovancem Kadaně a do Litvínova přišel v dorostu. (Rozhovor z podzimu s ním najdete v kapitole rozhovor s...)

Ve 'dvacítce' pro turnaj pěti v České republice (5. až 9. února 2008, Brno, Blansko, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí) jsou litvínovští: brankář Miroslav Brzybohatý a útočník Jakub Maxa
Zápasy - Junioři před 2 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >