A-tým 20.03.2017
Autor: Redakce, foto: Fr. Bílek. Aktualizováno 11:00

MHK versus HCVL, díl pátý

Mountfield HK versus HC VERVA Litvínov. Vedení 3:1 znamená náskok, tlak na soupeře, tři mečboly. To ví před úterkem Hradec Králové. Ztráta dvou zápasů v sérii na čtyři výhry je značná, ale nemusí být ještě fatální. To ví Litvínov.
Dvě výhry venku posunuly vyspělý královéhradecký tým blízko semifinále.

Cesta k tomu, vrátit sérii zpátky pod Krušné hory, vede pro Vervu přes zvýšenou produktivitu. Dva góly v posledních třech zápasech je zkrátka málo. Odzadu už ve druhém domácím zápase tým fungoval dobře, do šancí se také dokázal natlačit, ale něco tomu vždy chybělo. 

Také štěstí. Patrik Rybár v jednom případě vyrazil puk vysoko nad sebe, nevěděl kam, přesto pro něj i pro jeho spoluhráče všechno dobře dopadlo. Jako den předtím, po Černého páteční ráně do tyčky. Nebo den potom, po jeho ráně z mezikruží půl minuty před koncem při power play...

Stejný litvínovský hráč měl smůlu, byl vyloučen ne na dvě minuty, ale na čtyři. Ten rozdíl byl podstatný, ve druhé polovině přesilovky Mountfield zápas rozhodl. Gól nepadl po ofsajdu, jak to v první chvíli vypadalo.

Druhou slabinou týmu, související částečně s první, byly v prvních čtyřech zápasech přesilovky. Zatímco v oslabení už se mužstvu paradoxně dát gól povedlo, v početní výhodě nikoli. Tým se potřebuje trefit, hodně by to pomohlo, i po psychické stránce.

Jinak mužstvu v sobotu nešlo mnoho vytknout. Přestřílelo soupeře, bojovalo, ještě při své závěrečné power play Hradec svíralo. Druhý kotouč už do jeho sítě nepropadl. Nepovedlo, ale není všem dnům konec.

Do sestavy se vrátil Robin Hanzl, po pauze se dobře rozehrával. Tým se může opřít o sobotní zlepšený výkon. Že se musí vyvarovat dvojitých trestů (dostal tři ve dvou zápasech) netřeba dodávat. Nejde jen o hrozbu inkasovaného gólu, ale i o úbytek sil, potřebných k ubránění oslabení.

Sparta, třetí celek dlouhodobé tabulky, už má od neděle dovolenou. Litvínov žije a v úterý se od 17:20 pokusí odvrátit první mečbol.
Fanoušci opět vypravují dva autobusy, Ropáci on Tour a spol. budou znovu v hledišti slyšet!

"Teď jedeme k nim a musíme tam vyhrát," pojmenoval direktivu před pátým dílem série obránce Filip Pavlík. Žlutočerní to v černých dresech v této sezóně už dvakrát dokázali, 11. listopadu 3:0 a 13. března 3:2.

"Všechno je možné, už se pár takových sérií otočilo. Určitě se o to chceme porvat, utrhnout další zápas a uvidíme. Stát se může všechno." doplňuje útočník Viktor Hübl, s třemi kanadskými body (1+2) nejproduktivnější hráč Vervy.

Utkání v Litvínově sledoval na stadiónu i Martin Ručinský, to druhé také Pavel Francouz.

Od pátého zápasu se tento a všechny další v případě nerozhodného výsledku po 60 minutách prodlužují do rozhodnutí po 20 minutách a po 18ti minutových přestávkách.

Dvakrát vyprodaný Hlinkův stadión vytvářel utkání elektrizující atmosféru. Zažijeme ji i potřetí?
Rozhovory - Junioři před 3 dny

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >
Rozhovory - Junioři 22.06.2020

Bártek po konci v juniorce: Litvínov je klub mého srdce, jednou mu to chci splatit

Robert Bártek byl v uplynulých dvou letech pilířem obrany litvínovské juniorky. Od nadcházejícího ročníku už to však platit nebude, devatenáctiletého zadáka v červenci čeká zkouška v prvoligovém Ústí nad Labem.
Více >