Reprezentace 15.05.2017
Autor: Redakce

MS 2017 (5): Finiš ve skupině. A pak s kým?

Zápas se Švýcarskem v úterý od 16:15 hodin v souvislosti s výsledky dalších utkání určí, v kolik hodin, kde a proti komu nastoupí Česko (s největší pravděpodobností) ve čtvrtek ve čtvrtfinále. Ke klíčovému utkání šampionátu. Po výhře nad Francií (5:2) má k postupu blízko.
Z prvních sedmi ran na brankáře bylo v neděli v podvečer šest od domácího celku. V úvodních minutách utkání hráli Francouzi a Francouz. Nebýt toho českého (Pavla) mohla galskému kohoutovi taktika bleskové války vyjít.

Takhle nakonec dalo první gól Česko a tým se pak výrazně zlepšil. Mohl zvýšit. Nezvýšil, ale přežil i sérii vyloučení na přelomu první a druhé třetiny. Ta by se v play off mohla krutě vymstít…

Poněkud nemilosrdný systém MS stále hrozí našim ve čtvrtek soupeřem nejtěžšího kalibru (USA, Švédsko, Rusko...).

První duel play off je hranicí mezi úspěchem a neúspěchem, také mezi úspěšnou a neúspěšnou celou sezónou. Pouhých šedesát minut hry! Euro Hockey Tour a mistrovství světa, to je pořádný rozdíl, základní část a čtvrtfinále také.

Můžete být čtvrtý a do vyřazovací části proklouznout s odřenýma ušima i zády – ale když vyhrajete, všechno je zapomenuto. A můžete vyhrát všechny zápasy ve skupině, pak se nevyspíte dobře na ten první v play off, je konec a zapomenuto je (skoro) všechno dobré.

Česko v minulosti zažilo obě možnosti. Naposledy loni v Rusku, kdy ve skupině prohrálo jediný zápas (na nájezdy s Dánskem), porazilo mj. domácí Rusko, Švédsko i všechny ostatní a vyhrálo skupinu. Jenže stroj se zadřel v tu nejnevhodnější chvíli, ve čtvrtfinále s USA (1:2sn).

Nebo v roce 2011 na Slovensku. Tři výhry v základní skupině, další dvě v osmifinálové. Skalpy Ruska, Finska a všech dalších soupeřů. Zvládnuté čtvrtfinále s USA, ale pak první a jediná porážka se Švédy. A už jen malá náplast na zvýšená očekávání fanoušků v podobě konečného bronzu. Letos bychom jej asi brali, na medaili čekáme pátým rokem…

V roce 2010 naopak v "základní části" porážky s Norskem a Švýcarskem, ovšem pak spanilá jízda až ke zlatu.

Jak to bude letos?
Je to sport. Puky a dnes už i spoje tyček a břevna jsou kulaté, těžko odhadovat.

Když se ze čtvrtfinále postoupí, bude neméně klíčový semifinálový duel. Teprve výhra v něm totiž zajišťuje na turnaji medaili.

Český hokej čeká na cenný kov na největším světovém fóru už od roku 2012, od MS ve Skandinávii. Posledními litvínovskými odchovanci, kteří drželi v ruce seniorskou medaili z mistrovství, byli před pěti lety útočníci Lukáš Kašpar a Jakub Petružálek.

Současnému týmu chybí výraznější střelec (nejvíc gólů Řepík a Horák, po třech), jeho síla tak musí být v kolektivu. I hvězdy typu Voráčka a Pastrňáka se zatím trefily jen jednou, za to pětkrát asistovaly a s šesti kanadskými body jsou z Jandačových svěřenců nejlepší.

Do produktivity se zatím nezapsali jen tři hráči, Plekanec, Hyka a v neděli debutující Sobotka.

Porovnání brankářů (sílu soupeřů nebereme v potaz) vyznívá lépe pro Pavla Francouze (92,68 procenta úspěšnosti zásahů), než pro Petra Mrázka (88,89). Ten by měl mít možnost ještě svá čísla vylepšit v úterý proti Švýcarsku (16:15).
Zápasy - Junioři před 3 dny

Podkrušnohorské derby patřilo Energii, junioři doma prohráli 1:3

Litvínovští junioři si připsali druhou porážku v řadě, v pátek na domácím ledě nestačili na Karlovy Vary. Jedinou branku chemiků vstřelil Prokop Limanovský, na druhé straně naopak hattrickem zazářil Lubomír Kupčo.
Preview - Junioři 23.09.2021

Junioři přivítají na svém ledě Energii a Plzeň

Juniory čeká nabitý víkend. V pátek přivítají na svém ledě karlovarskou Energii a v sobotu odehrají duel s Plzní.
Zápasy - Dorost 23.09.2021

Dorost zvítězil debaklem nad Kladnem

Po dvaceti minutách měla Verva dvoubrankový náskok nad Kladnem, ale ve druhé třetině předvedli litvínovští dorostenci gólovou kanonádu. Podařilo se jim vsítit devět branek a pouze jednu inkasovat. Nakonec si Verva odváží plný počet bodů za vysokou výhru 1:14.