Reprezentace 17.05.2017
Autor: Redakce

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Šestapadesát utkání se muselo sehrát na světovém šampionátu, aby vykrystalizovaly čtyři čtvrtfinálové dvojice pro čtvrtek: Kanada – Německo (20:15), Rusko – Česko (16:15), USA – Finsko (16:15) a Švýcarsko – Švédsko (20:15).
Bylo těžké z českého pohledu si soupeře vybírat, spíš se mluvilo o zajištění nestěhování se z Paříže do Kolína (to se povedlo, ale na semifinále by přesun stejně přišel).

Český fanoušek si jistě uměl představit snazšího soupeře pro první kolo vyřazovací části, než je ruská „mašina“. Jandačův tým si ho „zajistil“ hlavně porážkou se Švýcarskem v posledním utkání, po výkonu, který nebyl příliš dobrý. Navíc soupeř některé hráče šetřil. Ale bylo by Švédsko lehčím soupeřem?

K postupu přes Znarokovu sbornou rozhodně může vést jen výkon na hranici sebeobětování. Se skvělým brankářem (Francouzem? Snad ano…). Maximální disciplínou a možná to všechno i v kombinaci se slabším dnem soupeře. Jeho skóre 35:10 (nejlepší na turnaji) a jediná porážka od USA až v posledním zápase budí respekt.

Jinak hokejový fanoušek jako takový tak trochu zase pláče, neb čtvrtfinále se na MS opět hraje po dvojicích. Dva atraktivní zápasy tak nebudou k vidění naživo.

Pokud by Česko postoupilo do finále, bylo by to sakra zasloužené: ve čtvrtfinále Rusko, v semi Kanada… (Německu se proti ní moc nevěří, i když domácí celek poženou diváci).

Týmu evidentně čím dál víc schází góly hvězd. Plekanec (0), Voráček (1) a Pastrňák (1) se střelecky neprosazují tak, jak se očekávalo, byť poslední dva patří v produktivitě týmu k tomu lepšímu či nejlepšímu.
O špatných začátcích zápasů už se řeklo a napsalo mnohé.

Přijde zlepšení v ten nejvhodnější čas? Dokáží trenéři něco na soupeře vymyslet a zaskočit jej?
Související články
Reprezentace 08.02.2018

Před dvaceti lety

Reprezentace 19.05.2017

Litvínov na MS

Reprezentace 19.05.2017

MS 2017 (7): Konec ve čtvrtfinále. Co bylo špatně?

Reprezentace 15.05.2017

MS 2017 (5): Finiš ve skupině. A pak s kým?

Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav