Reprezentace 17.05.2017
Autor: Redakce

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Šestapadesát utkání se muselo sehrát na světovém šampionátu, aby vykrystalizovaly čtyři čtvrtfinálové dvojice pro čtvrtek: Kanada – Německo (20:15), Rusko – Česko (16:15), USA – Finsko (16:15) a Švýcarsko – Švédsko (20:15).
Bylo těžké z českého pohledu si soupeře vybírat, spíš se mluvilo o zajištění nestěhování se z Paříže do Kolína (to se povedlo, ale na semifinále by přesun stejně přišel).

Český fanoušek si jistě uměl představit snazšího soupeře pro první kolo vyřazovací části, než je ruská „mašina“. Jandačův tým si ho „zajistil“ hlavně porážkou se Švýcarskem v posledním utkání, po výkonu, který nebyl příliš dobrý. Navíc soupeř některé hráče šetřil. Ale bylo by Švédsko lehčím soupeřem?

K postupu přes Znarokovu sbornou rozhodně může vést jen výkon na hranici sebeobětování. Se skvělým brankářem (Francouzem? Snad ano…). Maximální disciplínou a možná to všechno i v kombinaci se slabším dnem soupeře. Jeho skóre 35:10 (nejlepší na turnaji) a jediná porážka od USA až v posledním zápase budí respekt.

Jinak hokejový fanoušek jako takový tak trochu zase pláče, neb čtvrtfinále se na MS opět hraje po dvojicích. Dva atraktivní zápasy tak nebudou k vidění naživo.

Pokud by Česko postoupilo do finále, bylo by to sakra zasloužené: ve čtvrtfinále Rusko, v semi Kanada… (Německu se proti ní moc nevěří, i když domácí celek poženou diváci).

Týmu evidentně čím dál víc schází góly hvězd. Plekanec (0), Voráček (1) a Pastrňák (1) se střelecky neprosazují tak, jak se očekávalo, byť poslední dva patří v produktivitě týmu k tomu lepšímu či nejlepšímu.
O špatných začátcích zápasů už se řeklo a napsalo mnohé.

Přijde zlepšení v ten nejvhodnější čas? Dokáží trenéři něco na soupeře vymyslet a zaskočit jej?
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >