Mládež 21.04.2016
Autor: Martin Stříbrný

MSU18: Nejsme favority, ale máme šanci, motivuje Reichel před Amerikou

Těžký oříšek! Osmnáctka se ve čtvrtfinále mistrovství světa v Grand Forks utká s domácími Američany! Utkání se odehraje v noci ze čtvrtka na pátek a Čechy rozhodně nečeká nic lehkého. Kdo táhne mladý domácí výběr? Jak si vedli Američané ve skupině nebo kde jsou podle Kristiana Reichla jejich slabiny?
Tým USA:

Brankáři: Woll, Oettinger
Obránci: Fox, Greenway, Martin, Lindgren (C), Krys, Hellickson, Luce 
Útočníci: Anderson, Keller, Bellows, Frederic, Lockwood, Sanchez, Mittelstadt, Yamamoto, Brown, Pastujov, Howdeshell, Walker, McPhee

(Hrdí Američané po vyhraném utkání, foto: Matt Zambonin)

Výsledky ve skupině:

USA - Rusko 8:2
USA - Švédsko 6:1
USA - Lotyšsko 12:1
USA - Švýcarsko 4:0

(Američané na domácí půdě profrčeli suverénním způsobem skupinou, foto: Matt Zambonin)

Tabulka skupiny:


TýmZápasyVýhryProhrySkóreBody
1.USA44030:412
2.Švédsko43118:118
3.Rusko42212:145
4.Švýcarsko4137:183
5.Lotyšsko4048:282

Lídři produktivity:

  1. Kailer YAMAMOTO - 9 (5+4) kanadských bodů (1. v celkovém bodování šampionátu)
  2. Clayton KELLER - 8 (3+5) kanadských bodů (3. v celkovém bodování šampionátu)
  3. Logan BROWN - 8 (1+7) kanadských bodů (5. v celkovém bodování šampionátu)
(Tahouni týmu - Kailer Yamamoto a Logan Brown, foto: Matt Zambonin)

Spojené státy americké očima litvínovských odchovanců:

Kristian Reichel: Spojené státy americké jsou po herní stránce velmi silným týmem. V týmu mají vysoké a silné hráče, mají skvělé přesilovky a výborně bruslí. Jejich velkou výhodou také je, že dokážou proměnit sebemenší šanci v gól. Naší výhodou by mohlo být, že jsme je už v minulosti dokázali několikrát porazit, tak proč je neporazit teď, ve čtvrtfinále mistrovství světa? V roce 1998 hráli Češi také proti Američanům, a také nebyli favority. Dokázali se ale semknout a poslat je domů. Když uděláme to samé tak věřím, že také máme šanci je porazit!
Příliš slabin Američané nemají. Jedna by však byla. Když hrají nějaký velký zápas, který je vyrovnaný a nevyvíjí se přesně tak, jak oni chtějí, tak začínají být podráždění a začínají faulovat. Toto by mohla být naše výhoda! Musíme doufat, že to neunesou. Jinak jsou to velmi dobří hokejisté, máme k nim zdravý respekt a chceme se s nimi o semifinále důstojně porvat. Chceme jim ukázat, že také umíme hrát hokej! Myslím, že když budeme disciplinovaní a budeme využívat své brankové příležitosti, tak to bude hezký zážitek a super zápas! Hrajeme proti domácím Američanům, takže určitě přijde plná hala. Bude to pro nás svátek! 

(Zde odehrají Češi své čtvrtfinále - The Ralph Engelstad Arena, foto: Matt Zambonin)

Martin Havelka: Zahrát si čtvrtfinále s Amerikou je velká výzva. Nakonec jsem i trochu rád, že jdeme právě na ní, protože to pro nás všechny bude velký zážitek, určitě přijde plná hala. Mají velmi kvalitní hráče a silné mužstvo. My musíme hrát bez jediné chybičky, všechno musí sedět tak, jak má. Musíme tam nechat všechno a hrát jako jeden muž! Když budeme proměňovat šance, hrát disciplinovaně a hlavně obětavě, tak máme na to je porazit! Je jenom na nás, jak k tomu utkání přistoupíme. 
Oni budou hrát pod tlakem, jelikož musí postoupit. Jsou to vyřazovací boje, v nich se může stát úplně všechno. Určitě si tento zápas užijeme a necháme tam úplně všechno. Budeme dělat vše proto, abychom postoupili a národ na nás mohl být hrdý! Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >