Mládež 19.04.2016
Autor: Martin Stříbrný

MSU18: Paráda! Reprezentanti Česka deklasovali Dány devíti góly

Třetí utkání na mistrovství světa v americkém Grand Forks odehrála česká osmnáctka proti Dánsku. V utkání se dlouho trápila, vše zlomila až ve třetí třetině, kterou vyhrála 6:1, a nakonec se radovala z vysokého vítězství 9:2! V utkání se bodově prosadili i hokejisté Litvínova! Martin Havelka v utkání vstřelil jednu branku, Kristian Reichel zaznamenal asistenci!

Česko - Dánsko 9:2 (1:0, 2:1, 6:1)


Branky a nahrávky: 7. Kantner (Kousal, Najman), 33. Kurovský (Budík, Karafiát), 33. Najman, 42. Kantner (Najman, Kousal), 46. Havelka (Zachar), 50. Zadina (Reichel, Budík), 51. Najman (Kvasnička, Kousal), 53. Karafiát (Kurovský), 60. Doudera (Hájek, Najman) – 31. Nielsen, 55. Blichfeldt (Krag)

Česko: Kořenář (Groh) – Doudera, Hájek, Budík, Vála, Kvasnička, Kachyňa, Sirota, Novák – Zadina, K. Reichel, Pavlík – Kantner, Najman, Kousal – Havelka, Kodýtek, Zachar – Kurovský, Karafiát, Bělohorský.

Dánsko: Gransoe (Krog) – Heine, Hansen, Gatz, Larsen, Mohr, Jessen, D. Andersen, J. Andersen – Nielsen, Mathiasen-Wejse, Schmidt-Svejstrup – Blichfeldt, Krag, Rondbjerg – Grundtvig, Mortensen, Madsen – Molge, Gath, L. Andersen.

Rozhodčí: Ingram (CAN), Linde (SWE) – Saha (FIN), Sysujev (RUS)

Momenty litvínovských reprezentantů v utkání s Dánskem:

40. minuta - Před Gransoem se vytvořila obrovská skrumáž a kotouč se povaloval v brankovišti. Nejaktivněji do něj šel Martin Havelka, jenže tvrdá obrana Seveřanů tento tlak nakonec ustála a odpálila kotouč do bezpečí!

46. minuta - S kotoučem za brankou Dánska míchal Marek Zachar, až nakonec před brankou našel litvínovského Martina Havelku. Ten si s naskytnutou příležitostí věděl rady a svižnou ranou z mezikruží zasadil Dánům další ránu. 

(Martin Havelka v souboji s Jakobem Jessenem, foto: Matt Zambonin)

50. minuta - Kristian Reichel poslal od mantinelu pod hokejkou obránce kotouč na Filipa Zadinu. Ten si parádní kličkou udělal prostor, naznačil tělem a poslal puk do sítě! 

Statistiky:


Kristian Reichel Martin Havelka
Kanadské body v utkání:1 asistence1 gól
Střely na bránu v utkání:4 střely1 střela
+/-: - +1


Žáci včera

DEVÍTKA: Litvínov kosí jednoho soupeře za druhým

Po delší odmlce je opět čas na mládežnický přehled z deváté třídy. Svěřenci trenéra Gogy odehráli na počátku předposledního měsíce tři utkání, v nichž uhájili svoji neporazitelnost a nadále se drží na prvním místě skupiny.
Více >
Konto našeho srdce včera

Kačenka Zíková nastoupila po operaci na další speciální rehabilitaci v Klimkovicích

Konto našeho srdce díky partnerovi Inno – Comp Bohemia zajistilo již podruhé malé Kačence rehabilitaci v Klimkovicích. Tedy speciální rehabilitační procedury, které pomohou malé bojovnici po mozkové obrně znovu chodit.
Více >
Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Kteří hráči dorostu se statisticky nejvíce zlepšili?

V následujícím textu se podíváme na to, kterým dorostencům se začalo dařit více, než tomu bylo v minulém ročníku. Ke dvěma útočníkům se přidal jeden obránce. Ten je snad největším překvapením, protože loni nezaznamenal jediný kanadský bod.
Více >