Mládež 19.04.2016
Autor: Martin Stříbrný

MSU18: Paráda! Reprezentanti Česka deklasovali Dány devíti góly

Třetí utkání na mistrovství světa v americkém Grand Forks odehrála česká osmnáctka proti Dánsku. V utkání se dlouho trápila, vše zlomila až ve třetí třetině, kterou vyhrála 6:1, a nakonec se radovala z vysokého vítězství 9:2! V utkání se bodově prosadili i hokejisté Litvínova! Martin Havelka v utkání vstřelil jednu branku, Kristian Reichel zaznamenal asistenci!

Česko - Dánsko 9:2 (1:0, 2:1, 6:1)


Branky a nahrávky: 7. Kantner (Kousal, Najman), 33. Kurovský (Budík, Karafiát), 33. Najman, 42. Kantner (Najman, Kousal), 46. Havelka (Zachar), 50. Zadina (Reichel, Budík), 51. Najman (Kvasnička, Kousal), 53. Karafiát (Kurovský), 60. Doudera (Hájek, Najman) – 31. Nielsen, 55. Blichfeldt (Krag)

Česko: Kořenář (Groh) – Doudera, Hájek, Budík, Vála, Kvasnička, Kachyňa, Sirota, Novák – Zadina, K. Reichel, Pavlík – Kantner, Najman, Kousal – Havelka, Kodýtek, Zachar – Kurovský, Karafiát, Bělohorský.

Dánsko: Gransoe (Krog) – Heine, Hansen, Gatz, Larsen, Mohr, Jessen, D. Andersen, J. Andersen – Nielsen, Mathiasen-Wejse, Schmidt-Svejstrup – Blichfeldt, Krag, Rondbjerg – Grundtvig, Mortensen, Madsen – Molge, Gath, L. Andersen.

Rozhodčí: Ingram (CAN), Linde (SWE) – Saha (FIN), Sysujev (RUS)

Momenty litvínovských reprezentantů v utkání s Dánskem:

40. minuta - Před Gransoem se vytvořila obrovská skrumáž a kotouč se povaloval v brankovišti. Nejaktivněji do něj šel Martin Havelka, jenže tvrdá obrana Seveřanů tento tlak nakonec ustála a odpálila kotouč do bezpečí!

46. minuta - S kotoučem za brankou Dánska míchal Marek Zachar, až nakonec před brankou našel litvínovského Martina Havelku. Ten si s naskytnutou příležitostí věděl rady a svižnou ranou z mezikruží zasadil Dánům další ránu. 

(Martin Havelka v souboji s Jakobem Jessenem, foto: Matt Zambonin)

50. minuta - Kristian Reichel poslal od mantinelu pod hokejkou obránce kotouč na Filipa Zadinu. Ten si parádní kličkou udělal prostor, naznačil tělem a poslal puk do sítě! 

Statistiky:


Kristian Reichel Martin Havelka
Kanadské body v utkání:1 asistence1 gól
Střely na bránu v utkání:4 střely1 střela
+/-: - +1


Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce sleduje trénink malé Kačky

Kačenka Zíková se vrátila z měsíční Klimterapie a trénuje v barvách našeho klubu. Se svou maminkou denně cvičí a plní si pomalu svůj sen, chodit a v budoucnu i běhat jako její sestra Anežka. Na videu už pomocí speciálních holí zvládá chůzi po zahradě.
Více >
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Letos se musíme porvat o medaile, velí Brouček. Na jaké soupeře se těší?

V uplynulém ročníku byl nejproduktivnějším hráčem litvínovského dorostu, zahrál si i za juniory nebo debutoval v reprezentaci. Co říká Dominik Brouček o tom následujícím?
Více >
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >