Mládež 25.08.2014
Autor: Martin Stříbrný

Marek Berka: Svého dobrého bruslení se snažím co nejvíce využívat

Mladý a talentovaný hokejista Marek Berka v rozhovoru nechal nakouknout do svého osobního života. Přidal i své hokejové dojmy, když zhodnotil uplynulou sezónu a odtajnil své hokejové začátky.

Jak si prožil letošní dovolenou?

Letošní dovolenou jsem strávil v anglickém Manchesteru. Byl jsem tam zrovna v době, kdy se hrálo Mistrovství světa ve fotbal a bylo skvělé pozorovat, jak všechny hospody žily fotbalem. Bylo to takové malé fotbalové šílenství. Dále jsem navštívil také stadión mého oblíbeného klubu Manchesteru City Etihad Stadium. Bylo to vcelku netradiční dovolená pro hokejistu (smích). 

Řekni nám něco k tvému osobnímu životu. Jakou posloucháš nejraději muziku? Máš doma nějaké zvíře?

V osobním životě poslouchám tak to, co hraje, kdybych si měl ale vybrat, byl by to asi hip hop nebo pop. Doma máme pouze malý rybičky.

V kolika si začal hrát hokej? Kdo tě k němu přivedl?

S hokejem jsem začínal už jako malý kluk, v Litvínově ve čtyřech letech na základně. K hokeji mě přivedli rodiče. Na mých začátcích se podílel především můj táta. On se mnou chodíval pořád na led a na každé veřejné bruslení. Vždy jsem byl přesvědčen, že budu chtít být hokejista. Doufám, že se tím budu moct i jednou živit.  

(Hned několik hráčů v dresu Ústeckého kraje. Zleva: David Zirtoni, Přemysl Svoboda, Robert Bártek, Lukáš Vacín, Marek Berka)

V sezóně jsi patřil do kádru výběru Ústeckého kraje.

S kluky z Litvínova jsme byly na všech zápasech výběru Ústeckého kraje, na různých turnajích, kde jsme se skoro vždy umístili na 1. místě, což je skvělé. Minulý rok jsme ještě hráli za výběr v Kanadě, kdy jsme vypadli „už“ v osmifinále, prohráli jsme 0:1. Byly jsme hrozně naštvaní, jelikož vypadnout po takovém výsledku, je vážně k naštvání. Myslím si, že na výběrech se mi v sezoně hodně dařilo, ale to musí posoudit někdo jiný.

Dříve jsi nosíval číslo 14. Proč ho teď už nenosíš? 

Ano, dříve jsem měl číslo 14, ale po smrti Ivana Hlinky bylo tohle číslo vyřazeno, tak se mi zalíbilo číslo 26, které mi už zůstalo.

(Ústecký kraj: foto před úspěšným odletem do Kanady)

Dokážeš zrekapitulovat minulou sezonu?

Větší část sezony jsem odehrál za 8. třídu. Doufám, že jsem hrál dobře (smích). V lajně jsem hrál většinou s Vácou (Lukáš Vacín), se kterým jsem už sehraný a docela se nám dařilo. Poté přišlo zranění a zbytek sezony jsem dokoukal z tribuny. 

Prozradil bys své cíle do budoucna? 

Nejdříve bych si přál, aby mi vyšla sezona v mladším dorostu. Dále bych se velice rád probojoval do týmu národního týmu, což je můj velký sen. Jako každý mladý hokejista sním o tom, zahrát si NHL, ale i klidně naší Extraligu. 

Jsi velice dobrý bruslař. Je to tvá hlavní přednost?

Doufám, že ano (smích). Řekl bych, že mi to jde i na práci s pukem. Samozřejmě je to ale to bruslení, čehož se snažím co nejvíce využívat.

(Marek Berka s "céčkem" na dresu)

Jsi ročník 2001, což znamená, že by si měl hrát za 8. třídu. Jak to vidíš ty?

Také si myslím, že budu hrát nejdříve za „osmičku“, ale doufám, že v průběhu sezony mi trenéři dají prostor v mladším dorostu. 

Takže i trénuješ s 8. třídou?

To ne. Už minulý rok jsem trénoval s mladším dorostem. I nyní trénuji s mladším dorostem. V této kategorii jsou daleko náročnější tréninky než v té nižší. I proto si myslím, že trénuji s mladším dorostem. 
Preview - Dorost včera

Překvapí dorost lídra tabulky z Plzně?

V rámci 15. kola ELIOD Extraligy Dorostu zavítá Litvínov na horký led prozatímního lídra tabulky, Škody Plzeň. Domácí si sáhli na body v posledních osmi utkáních. Protáhnou svou sérii na devět zápasů nebo se Litvínovu podaří zastavit rozjetý plzeňský vlak? Zápas startuje ve čtvrtek v 17:00!
Více >
Žáci před 3 dny

DEVÍTKA: Litvínov kosí jednoho soupeře za druhým

Po delší odmlce je opět čas na mládežnický přehled z deváté třídy. Svěřenci trenéra Gogy odehráli na počátku předposledního měsíce tři utkání, v nichž uhájili svoji neporazitelnost a nadále se drží na prvním místě skupiny.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Kačenka Zíková nastoupila po operaci na další speciální rehabilitaci v Klimkovicích

Konto našeho srdce díky partnerovi Inno – Comp Bohemia zajistilo již podruhé malé Kačence rehabilitaci v Klimkovicích. Tedy speciální rehabilitační procedury, které pomohou malé bojovnici po mozkové obrně znovu chodit.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
Litvínov mládež