Rozhovory 19.01.2019
Autor: Tereza Čubanová

Marek Trončinský: Je tu zdravá atmosféra, líbí se mi v Litvínově

Verva porazila Tygry. Na ledě Liberce zvítězila 3:2 a přerušila tak libereckým dlouhou sérii výher na domácím ledě. V bráně se po krátké pauze představil Jaroslav Januse. Poprvé v litvínovském dresu naskočil na led obránce Marek Trončinský. Jak hodnotí zápas a nejen to, si přečtěte níže.

Jaký byl první zápas v litvínovském dresu?

"Super! Vyhráli jsme. Jsem rád, že jsem sem přišel a vyhrálo se! Opravdu jen pozitivní dojmy, z celkové atmosféry, paráda."

Co bylo dnes klíčové k vaší výhře?

"Řekl bych, že bylo na obě strany hodně šancí a my jsme jich proměnili víc."

Jak pro vás byla náročná třetí třetina, kdy Liberec hodně ke konci tlačil?

"Já jsem naštěstí nebyl na ledě. Já bych se z toho asi nedostal. (smích) Ale kluci to tam ubránili, zblokovali, takže paráda."

Jak jste si zvykl na přenusy a na to, že se vždy musíte zapracovat do nového týmu?

"Tak v Litvínově znám v podstatě úplně všechny. Já vlastně bydlím v Ústí nad Labem, takže to mám kousek. S plno lidmi jsem hrál nebo jsem se s nimi už někde potkal. Takže v pohodě."

Mění se nějak Vaše role v týmu?

"Vždy když někam jdu, tak chci být nejlepší. Takže se budu snažit být i tady nejlepší v týmu. Jsem rád, že jsem v Litvínově, ale samozřejmě držím dál Pardubicím palce." 

Oživení pro Vás ta změna?

"To ano. V Pardubicích je teď atmosféra nepříjemná. Dnes zase prohráli se Třincem, takže škoda, nevím co mám říct.." 

První zápas za Pardubice jste hrál také v Liberci, vyhráli jste a teď zase. Vzpomněl jste si? 

"Jojo, vzpomněl, už když jsem koukal, kde hraje Litvínov. Ale za Pardubice jsem přišel bez tréninku, šel jsem rovnou do zápasu. Teď už jsem se stačil trošku aklimatizovat. Ale je to takové specifické i jsem tady hrál."

Takže sem jezdíte rád?

"Tak dá se to tak říct, ale s Pardubicemi jsme tu poslední zápas prohráli. Ale teď jsem rád. Taková zdravá atmosféra, líbí se mi v Litvínově. Doufám, že budeme vyhrávat a sbírat body!"

Liberec jedenáctkrát za sebou vyhrál doma až do teď. Jak těžké to bylo ukončit?

"To jsem ani nevěděl. Ale každá série někdy končí. Vím, že tady hrají dobře, jsou nahoře. Ale přijeli jsme s tím, že si chceme něco odvézt a tři body jsou parádní!"

Žáci dnes

OSMIČKA: Plichta s Chomutovem a přestřelka v Ústí

Úvodní dva zápasy za sebou mají i žáci osmé třídy. Svěřenci trenéra Hübla se nejprve na domácím ledě rozešli smírně s chomutovskými Piráty a týden nato přivezli z Ústí nad Labem výhru 6:3.
Více >
Rozhovory - Junioři včera

Neprůstřelný Zajíček: Snažím se ze sebe vydat to nejlepší

Klíčovým článkem juniorského mužstva je letos Šimon Zajíček. Mladý gólman v brance čaruje a díky výborným výkonům patří k nejlepším maskovaným mužům v soutěži. Co prozradil po třetím hracím víkendu?
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři ve Varech vyfasovali osmigólový debakl a vrací se bez bodu

K a r l o v y V a r y - Druhé utkání západočeského tripu litvínovským juniorům hrubě nevyšlo, na tým z lázeňského města nestačili vysoko 1:8. O čestný zásah chemiků se až minut před koncem postaral Svoboda, první klání odchytal brankář Zelenka. Příští týden se turnaj O Pohár DHL vrací na sever Čech.
Více >