Rozhovory - Junioři 03.07.2020
Autor: Ondřej Mach

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Jak to vypadá s tvou blízkou budoucností? Kde bys mohl chytat příští rok?
Pro mě je prioritou odchytat co nejvíce zápasů a nasbírat tím zkušenosti v dospělém hokeji. Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat.

V mládeži Litvínova jsi strávil dohromady pět let. Co ti to dalo do další kariéry?
Díky panu Orctovi a panu Podešvovi jsem měl snad nejlepší brankářské tréninky v republice. Také jsem už od mladšího dorostu měl příležitost se účastnit tréninků s áčkem, což mi velmi pomohlo. Za tu dobu jsem poznal spoustu výborných lidí. 
 
Máš nějaký specifický zážitek, který ti utkví v paměti?
Za mě to je rozhodně zápas za áčko v extralize, a to hlavně kvůli fanouškům. Byl to neskutečný zážitek být na ledě s kamarády před tolika lidmi, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Jako třešnička na dortu pro mě byla děkovačka. To byl celoživotní zážitek, který bych si jednou chtěl zopakovat.

Pojďme k uplynulé sezoně. Jak ji vnímáš z týmového hlediska?
Řekl bych, že byla rozjetá výborně. Poté jsme narazili na sérii proher, která rozhodla o zbytku soutěže.

A z osobního?
Snažil jsem se ze sebe vydat vše. Jestli to stačilo na nasazení do utkání, to bylo na rozhodnutí trenérů.

Máš představu, proč jsi nedostával tolik příležitostí jako v předchozím roce?
Jak jsem říkal v minulé odpovědi, tohle záleží hlavně na trenérech.

V sezoně 2018/19 jsi v Bílině poprvé nakoukl do dospělého hokeje. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Ve srovnání s rozlítaným juniorským hokejem je to něco úplně jiného. Hráči mají úplně jiný systém hry, a to se mění s každou ligou.

Myslíš, že jsi na přechod mezi muže připravený?
Cítím se tak. Bude záležet jen na sbírání zkušenosti a práci na sobě ve všech směrech. K tomu mi pomůže hlavně velká zápasová vytíženost. 

Co tvoje letní příprava?
Připravoval jsem se s kamarády, kteří také hledají angažmá. Po měsíci jsem se připojil k týmu Klatov a trénoval s nimi. Už teď se cítím natěšený a připravený na nadcházející sezonu.

Dáváš si do budoucna nějaký hokejový cíl?
Chci na sobě pracovat a soustředit se hlavně na přítomnost. Dostat ze sebe to nejlepší v dané chvíli. To je pro mě teď nejdůležitější. Ale jak jsem říkal, ještě bych rád nakoukl do extraligy. 

Mládež dnes

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >