Klub 21.01.2019
Autor: Ondřej Vlk

Martin Ručinský byl uveden do Síně slávy českého hokeje!

Litvínovský odchovanec Martin Ručinský byl v úterý slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje.
S hokejem začínal v Litvínově a už v mládežnických letech bylo jasné, že z Martina Ručinského roste velká osobnost. Pravidelný reprezentant s národním týmem posbíral řadu medailí. S dvacítkou bral bronz, v seniorské reprezentaci se třikrát radoval z titulu mistra světa, byl součástí zlatého olympijského kádru z Nagana a přidal i bronzovou medaili z OH v Turíně. Za reprezentaci odehrál 176 utkání a stal se velkou osobností českého hokeje.

Nedílnou součástí jeho bohaté kariéry bylo působení ve slavné NHL. V neslavnější lize světa odehrál 998 zápasů za týmy Quebec Nordiques, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Colorado Avalanche, Dallas Stars, New York Rangers, Vancouver Canucks a St. Louis Blues. Po svém návratu do Česka zakotvil na tři sezóny ve Spartě Praha odkud zamířil zpátky domů na sever Čech do mateřského Litvínova. V Litvínově po svém návratu odehrál pět sezón a v roce 2015 s ním získal vysněný mistrovský titul, když patřil k hlavním pilířům největšího litvínovského úspěchu v historii klubu. Po této sezóně na vrcholu ukončil svou aktivní kariéru. 

V úterý byl uveden do Síně slávy českého hokeje jako osmý litvínovský hráč. 

Reportáž ze slavnostního uvedení:

Konto našeho srdce dnes

Jiří Šlégr a Tomáš Pavelka předali přístroj Klinice úrazové chirurgie v Ostravě

Konto našeho srdce reagovalo na střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019 ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kam do čekárny traumatologie vstoupil v 7:15 muž s pistolí, který bez varování, zblízka a v rychlém sledu zasáhl 9 pacientů. Čtyři pacienti přišli na místě o život, tři další lidé podlehli způsobeným zraněním. Náš obránce Tomáš Pavelka...
Více >
Žáci dnes

PĚTKA: Nabitý víkend ve znamení proher

Pátou třídu čekala dvě kola, nejdříve se v sobotu představili na ledě Klášterce nad Ohří. O den později čelili v domácím prostředí Lounům. Obě utkání se nesla ve vyrovnaném duchu, ale snaha nebyla korunována bodovým ziskem. Páťákům patří po patnácti zápasech osmá příčka.
Více >
Mládež před 2 dny

Program juniorky: sezona pokračuje DHL Superpohárem

Litvínovští junioři před sebou mají poslední dva zápasy turnaje O Pohár DHL, který letos z části nahradil nejvyšší juniorskou soutěž. Jako pokračování svaz představil tzv. DHL Superpohár.
Více >