Klub 21.01.2019
Autor: Ondřej Vlk

Martin Ručinský byl uveden do Síně slávy českého hokeje!

Litvínovský odchovanec Martin Ručinský byl v úterý slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje.
S hokejem začínal v Litvínově a už v mládežnických letech bylo jasné, že z Martina Ručinského roste velká osobnost. Pravidelný reprezentant s národním týmem posbíral řadu medailí. S dvacítkou bral bronz, v seniorské reprezentaci se třikrát radoval z titulu mistra světa, byl součástí zlatého olympijského kádru z Nagana a přidal i bronzovou medaili z OH v Turíně. Za reprezentaci odehrál 176 utkání a stal se velkou osobností českého hokeje.

Nedílnou součástí jeho bohaté kariéry bylo působení ve slavné NHL. V neslavnější lize světa odehrál 998 zápasů za týmy Quebec Nordiques, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Colorado Avalanche, Dallas Stars, New York Rangers, Vancouver Canucks a St. Louis Blues. Po svém návratu do Česka zakotvil na tři sezóny ve Spartě Praha odkud zamířil zpátky domů na sever Čech do mateřského Litvínova. V Litvínově po svém návratu odehrál pět sezón a v roce 2015 s ním získal vysněný mistrovský titul, když patřil k hlavním pilířům největšího litvínovského úspěchu v historii klubu. Po této sezóně na vrcholu ukončil svou aktivní kariéru. 

V úterý byl uveden do Síně slávy českého hokeje jako osmý litvínovský hráč. 

Reportáž ze slavnostního uvedení:

Žáci 27.09.2020

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
Litvínov mládež