Klub 21.01.2019
Autor: Ondřej Vlk

Martin Ručinský byl uveden do Síně slávy českého hokeje!

Litvínovský odchovanec Martin Ručinský byl v úterý slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje.
S hokejem začínal v Litvínově a už v mládežnických letech bylo jasné, že z Martina Ručinského roste velká osobnost. Pravidelný reprezentant s národním týmem posbíral řadu medailí. S dvacítkou bral bronz, v seniorské reprezentaci se třikrát radoval z titulu mistra světa, byl součástí zlatého olympijského kádru z Nagana a přidal i bronzovou medaili z OH v Turíně. Za reprezentaci odehrál 176 utkání a stal se velkou osobností českého hokeje.

Nedílnou součástí jeho bohaté kariéry bylo působení ve slavné NHL. V neslavnější lize světa odehrál 998 zápasů za týmy Quebec Nordiques, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Colorado Avalanche, Dallas Stars, New York Rangers, Vancouver Canucks a St. Louis Blues. Po svém návratu do Česka zakotvil na tři sezóny ve Spartě Praha odkud zamířil zpátky domů na sever Čech do mateřského Litvínova. V Litvínově po svém návratu odehrál pět sezón a v roce 2015 s ním získal vysněný mistrovský titul, když patřil k hlavním pilířům největšího litvínovského úspěchu v historii klubu. Po této sezóně na vrcholu ukončil svou aktivní kariéru. 

V úterý byl uveden do Síně slávy českého hokeje jako osmý litvínovský hráč. 

Reportáž ze slavnostního uvedení:

Preview - Dorost včera

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Více >
Rozhovory - Dorost včera

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Více >
Zápasy - Junioři 15.02.2020

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec