Klub 11.03.2022
Autor: Klub

Martin Ručinský slaví narozeniny

Dne 11. března se narodila jedna z velkých litvínovských osobností. Martin Ručinský dnes slaví své 51. narozeniny.

S hokejem začínal v Litvínově a už v mládežnických letech bylo jasné, že z Martina Ručinského roste velká osobnost. Pravidelný reprezentant s národním týmem posbíral řadu medailí. S dvacítkou bral bronz, v seniorské reprezentaci se třikrát radoval z titulu mistra světa, byl součástí zlatého olympijského kádru z Nagana a přidal i bronzovou medaili z OH v Turíně. Za reprezentaci odehrál 176 utkání a stal se velkou osobností českého hokeje.

Nedílnou součástí jeho bohaté kariéry bylo působení ve slavné NHL. V neslavnější lize světa odehrál 998 zápasů za týmy Quebec Nordiques, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Colorado Avalanche, Dallas Stars, New York Rangers, Vancouver Canucks a St. Louis Blues. Po svém návratu do Česka zakotvil na tři sezóny ve Spartě Praha odkud zamířil zpátky domů na sever Čech do mateřského Litvínova. V Litvínově po svém návratu odehrál pět sezón a v roce 2015 s ním získal vysněný mistrovský titul, kde patřil k hlavním pilířům největšího litvínovského úspěchu v historii klubu. Po této sezóně na vrcholu ukončil svou aktivní kariéru. 

Martine, přejeme všechno nejlepší!

Mládež před 2 dny

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Více >
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >