Rozhovory 28.07.2021
Autor: Kamila Stříteská

Matúš Sukeľ: Litvínov? Jsem tu zatím velmi spokojený

Matúš Sukeľ rodák z Liptovského Mikuláše a slovenský reprezentant bude v letošní sezoně hájit barvy Vervy. V minulém ročníku nastupoval za pražskou Spartu, kde měl převážně defenzivní roli. V Litvínově by měl mít i ofenzivnější úkoly. Jak vidí svou pozici v týmu?

Matúši, jak jste si užil volno po letní přípravě?

Po mistrovství světa jsem si odpočinul. S manželkou a dcerou jsme byli na dovolené. Zhruba dva týdny jsem trénoval. Nyní jsem v Litvínově a jsem rád, že příprava začala.

Jak se těšíte na angažmá v Litvínově?

Těším se opravdu moc. Předpokládám, že to bude dobrá partie. Jsem tu se vším velmi spokojený.

Hrál Vladimír Országh velkou roli ve vašem rozhodování?

Svým způsobem ano. Vzájemně se známe, což je trochu výhoda, ale nehrálo to extrémní roli v mém rozhodování. Litvínov mi byl sympatický, když jsem proti němu hrál. Navíc se mi tu hrálo dobře.

Prostředí litvínovského stadionu působí trochu nostalgicky, oproti moderním halám v České republice..

Vyrostl jsem v Liptovském Mikuláši, kde jsme měli podobnou halu. V zimě tam bylo opravdu velké chladno. Je mi to tedy blízké.

Ze Sparty jste zvyklý na vítězství, což byste jistě ocenil také tady..

Samozřejmě. V týmu je lepší atmosféra, pokud se vyhrává. Věřím, že nám to půjde a nepotká nás žádná větší krize. Chtěl bych, abychom hráli vysoko v tabulce.

Co stojí za důvodem vašeho odchodu ze Sparty do Litvínova?

V jednání jsem byl i se Spartou, ale rozhodla pozice v týmu. Chtěl bych se totiž více prosazovat a věřím, že právě tady dostanu větší prostor a šanci. Rád bych týmu pomohl.

Na Spartě jste měl roli spíše defenzivního útočníka, bude vaše role ve Vervě odlišná?

Věřím, že se prosadím a budu produktivní. Od svojí hry i dozadu neopustím. Myslím si, že se prosadím i směrem dopředu a budu pro tým platným hráčem, který bude dávat góly.

Je pro vás výzvou být produktivním hráčem? Na Spartě jste takovou roli totiž neměl..

Rozhodně se toho nebojím. Budu se opakovat, ale věřím, že se toho dobře chopíme a bude se nám dařit.

Co říkáte na aktuální složení týmu?

Jedna věc je papír, ale druhou věcí je, jak nám to půjde na ledě. Minulé pondělí jsme měli první trénink a myslím si, že to nevypadá vůbec špatně. Potřebujeme dobře potrénovat, sehrát se a půjde nám to.

Jste součástí slovenské reprezentace, což jistě bude chtít potvrzovat i nadále..

Vždy, když jsem byl pozvaný, tak jsem neodmítl. Pokud budu zdravý, pokaždé rád přijedu.

V Litvínově byste měl nastupovat v prvních dvou formacích..

Věřím, že budu hrát dobře a přesvědčím o tom všechny svými výkony.

Motivuje vás větší role v mužstvu?

Sparta je v tomto ohledu specifická. Když jsem tam byl, tak jsem nebyl uražený, že hraju ve čtvrté formaci a nedostanu příležitost na přesilových hrách. Vzal jsem to tak, jak to bylo a dělal jsem vše pro tým. Stejně tak to bude i v Litvínově. Pokud se mi tu nebude dařit, budu hrát jakoukoliv roli. Nejdůležitější pro mě je, abych byl týmu platný.

V Liptovském Mikuláši jste měl klíčovou roli a velmi se vám dařilo. Přál byste si to také tady?

Když mi bylo dvacet let, odehrál jsem v Mikuláši dvě sezony. Hrál jsem i přesilové hry a bodově se mi dařilo. Věřím, že se k tomu dokážu vrátit. Důležité je, aby se dařilo týmu. Koneckonců je jedno, jestli vstřelím gól já nebo někdo jiný. 

Zápasy - Junioři 19.09.2021

Junioři na tripu další výhru nepřidali, těsně padli s Hradcem Králové

Litvínovská juniorka další body na východě Čech nezískala. V sobotu byl nad její síly Hradec Králové, který zvítězil fotbalovým výsledkem 1:0. O jedinou branku duelu se postaral Tomáš Perička.
Více >
Zápasy - Dorost 18.09.2021

O bodech rozhodla závěrečná třetina. Dorost prohrál s karlovarskou Energií 4:6

Na litvínovský led dorazily druhé Karlovy Vary a litvínovské naděje před sebou měly velice těžký úkol. Hráči na sobě nenechali nervozitu znát a po sedmi minutách už vedli 2:0. Energetici ale patří k favoritům soutěže, což záhy potvrdili a díky hattricku Csabiho se vrátili do zápasu. Nerozhodné skóre nakonec zlomili a z Litvínova si odváží plný...
Více >
Preview - Junioři 17.09.2021

Junioři míří do Hradce, čeká je souboj s Mountfieldem

Junioři mají zápasový víkend. V pátek odehráli první přípravné utkání na venkovní půdě a v sobotu už míří do Hradce Králové. Mountfield má v zádech tři výhry a pyšní se prvními příčkami v tabulce. Podaří se chemikům zlomit rozjetou hradeckou šňůru? Zápas začíná v 12.00 hodin.
Více >
×
Dnes v 18:00 | Dor.
PZ Kladno
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov