Rozhovory 25.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Michal Moravčík: Musíme pokračovat v takových výkonech

Úspěšnou premiéru zažil Michal Moravčík. Litvínovský bek ještě minulý týden hájil barvy Plzně, v rámci výměny ale zamířil na sever Čech. Proti Kladnu se představil po boku Jiřího Říhy, vedle důrazného obránce to Moravčíkovi šlo a připsal si dokonce první asistenci.
„Byl to těžký zápas,“ vydechl na úvod Moravčík. „Bylo důležité, že jsem na začátku získali klid a po inkasovaných gólech jsme nepanikařili,“ stručně shrnul pocity z prvního zápasu. V pátečním utkání strávil Moravčík na ledě skoro 27 minut, což je velká porce minut. „Počítal jsem s tím a jsem za to rád,“ komentoval svůj ice time. „Trenéři mě na to připravili,“ dodal.

Výměna byla ohlášena v průběhu týdne. Litvínov nabídl Plzni Adama Jánošíka, který patřil k nejlepším bekům na severu Čech. Opačnou cestou putoval právě Moravčík. „Kluci chtějí bojovat,“ řekl o náladě v týmu. Pro českého reprezentanta šlo doslova o šok, protože se přesunul z prvních pater tabulky na samotný chvost. „Musíme pokračovat v takových výkonech,“ pokračoval optimisticky.

Na ZS Ivana Hlinky probíhala v týdnu čistka, která se dotkla několika hráčů. Kádr opustil Kašpar, Kubát či Mikúš. „Atmosféra byla sice trochu tišší, ale zlepšilo se to,“ přiblížil rozpoložení týmu. „Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky,“ pokračoval.
 
Litvínovu se proti Kladnu dlouhodobě daří, v aktuálním ročník vyšla vždy lépe Verva. „To jsem ani nevěděl,“ reagoval s úsměvem Moravčík. „Dnešní utkání se povedlo, ale jsou tam stále věci, na kterých musíme zapracovat,“ podotkl upřímně obránce. „Chci týmu pomoci, protože Extraliga do Litvínova prostě patří,“ pravil na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem:

 

Fotogalerie

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >